'ZEYTİN DALI HAREKATI'NIN EN KISA ZAMANDA BAŞARIYA ULAŞACAĞINA İNANIYORUZ'

  Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, "Zeytin Dalı Harekatı'nın en kısa zamanda başarıya ulaşacağına ve terör...

'ZEYTİN DALI HAREKATI'NIN EN KISA ZAMANDA BAŞARIYA ULAŞACAĞINA İNANIYORUZ'
banner83
banner80

 

 Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, "Zeytin Dalı Harekatı'nın en kısa zamanda başarıya ulaşacağına ve terör odaklarının bu bölgede yok edileceğine inanıyoruz" dedi.

Töre, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için beraberindeki heyetle Hatay'da iki gündür çeşitli ziyaretlerde bulunarak Mehmetçikle bir araya geldiklerini belirtti.
Kıvançta ve tasada Türk milletiyle bir ve beraber olduklarını ifade eden Töre, Türkiye'de meydana gelen sevinç olaylarının sevinçleri, acılarının ise acıları olduğunu vurguladı.

Zeytin Dalı Harekatı'nın, Kıbrıs Barış Harekatı'nın ne anlama geldiğini bir kez daha hatırlamalarına vesile olduğunu dile getiren Töre, "Zeytin Dalı Harekatı'nın en kısa zamanda başarıya ulaşacağına ve terör odaklarının bu bölgede yok edileceğine inanıyoruz." ifadesini kullandı.

banner69
RUM YÖNETİMİNİN TEK YANLI DOĞALGAZ ARAMA FAALİYETLERİ

Töre, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Akdeniz'de tek yanlı doğalgaz arama faaliyetlerine de değinerek şunları kaydetti:

"Kıbrıs Rum ve Yunan tarafının sürekli gerginlikler, oldu bittiler yaratarak kendi egemenliklerini karada, denizde ve havada yaymaya çalışıyorlar. Türkiye bu konuda da kararlığını gösteriyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak bizler de anavatan Türkiye ile hükümetler, devletler arasında protokoller imzaladık. Dolayısıyla bizim adımıza anavatan Türkiye yetkilidir. Gerekli müdahaleyi, uyarıları yapabilir. Kıbrıs'ın ve Kuzey Kıbrıs'ın etrafındaki denizlerde hakları vardır ama Rumlar bunları dinlemiyor ve tek egemen olarak kendilerini göstermeye çalışıyorlar. İşte medeniyet dediğiniz o Avrupa ülkelerinin bazılarını da arkalarına alarak bunu yapmaya çalışıyorlar ama yağma yok. Türkiye'ninde, Kıbrıs Türk halkının da denizlerde de gökyüzünde de hakları vardır." 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER