BURCU MÜNİROĞLU KARAGÖZ'ÜN KİTABI CUMARTESİ GÜNÜ TANITILACAK

Müzik öğretmeni Burcu Müniroğlu Karagöz’ün “Sabah Beş Şarkıları” isimli kitabı Cumartesi günü saat...

BURCU MÜNİROĞLU KARAGÖZ'ÜN KİTABI  CUMARTESİ GÜNÜ TANITILACAK
banner83
banner80

Müzik öğretmeni Burcu Müniroğlu Karagöz’ün “Sabah Beş Şarkıları” isimli kitabı Cumartesi günü saat 15.00’de Lefkoşa Rüstem Kitabevi’nde tanıtılacak.

Cinius Yayınları tarafından İstanbul’da basılan kitap, online olarak Türkiye’de satışa sunuldu. Eski Kültür Bakanı Derviş Kemal Deniz’in sponsor olduğu kitabın tanıtım etkinliğinin açılış konuşmasını ise İsmail Bozkurt gerçekleştirecek.

banner69
Kıbrıs Genç TV’ye bilgi veren Karagöz, kitabın kapak resmi’nin  Şirin Gazi’ye, ayni zamanda kapak da ki grafik tasarımının da Elvan Senkayalar’a ait olduğunu söyledi.

Burcu Müniroğlu Karagöz'ün "Kediler Aşklar ve Hüzünler" isimli ilk şiir kitabı ise geçtiğimiz sene Mayıs ayında tanıtılmıştı.

Muazzez Gazihan Katipoğlu(KIBRIS GENÇ TV ÖZEL)

Kadın ve erkek olduğunu unutarak omuzlamaktır hayatı, birlikte yaş alırken hayatın sırtını sıvazlamaktır seninle yaşlanmak. Bir çocuk kaybetmektir bazen ve ölmek üzere olan bir kediye nefes olmaktır. Ter akıtmaktır notaların arasında, aynı portede sevişmektir. Hiç bıkmamaktır iki kişi olmanın ağırlığından. Sevgiyle çamaşırları katlarken hiç gülünmeyecek bir şeye nefessiz kalana kadar gülmektir. Çamura mahkûm edilmiş bir arabaya hayat vermektir ve her sabah kahvaltı getirmektir yatak odasına. Seninle yaşlanmak bir mucizedir benim gibi kabına sığmayan bir bedene sıkışmış bu ruha. Yollara vurmaktır geleceği.

Nereye gittiğimizi bilmediğimiz yolculuklara çıkmaktır. Senin ruhunda çiçek açmaktır seninle yaşlanmak. Verimli topraklarında açan çiçeğimi sevginle sulamandır ve bu sabah mutluluk, Elena’nın yüzyıllık evinde, sabun kokulu çarşaflarında, senin güçlü kollarında uyanırken şiirler yazmaktır senin uykulu yastığının sıcaklığında. Tüm bunlar, senin bana öğrettiklerin, verdiklerin ve aldıklarındır.

(Tanıtım Bülteninden)

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER