'ÇİZGİLER - SINIRLAR - GÖÇ' İLSEVEN'İN 6'NCI KİŞİSEL SERGİSİ AÇILDI

Sanatçı ve akademisyen Serkan İlseven’in 6’ncı kişisel sergisi “Çizgiler- Sınırlar- Göç”, dün akşam, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde...

'ÇİZGİLER - SINIRLAR - GÖÇ'  İLSEVEN'İN 6'NCI KİŞİSEL SERGİSİ AÇILDI
banner94
banner90

Sanatçı ve akademisyen Serkan İlseven’in 6’ncı kişisel sergisi “Çizgiler- Sınırlar- Göç”, dün akşam, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. Serginin açılışını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yaptı.

Sanatçı ve akademisyen Serkan İlseven’in 6’ncı kişisel sergisi “Çizgiler- Sınırlar- Göç” açıldı. Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan serginin açılışını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yaptı.

Serginin açılışına Cumhurbaşkanı’nın yanı sıra  eşi Meral Akıncı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, milletvekilleri, sanatseverler ve davetliler katıldı.

Serkan İlseven, konuklara hitaben yaptığı kısa konuşmasında, son sergisinin üzerinden 6 yıl geçtiğini, bu atmosferi özlediğini belirterek, sanatseverlerin karşısına yeni konu, duygular ve teknikle çıktığını söyledi.  

banner91
İlseven, göç olgusunu akademik çalışmalarından sonra resme de taşıdığını kaydederek, duygularını paylaştı.

“GÜNEŞLİ AKDENİZ ARTIK DOST DEĞİL…”

“Kıbrıs’ımızın verimli toprakları kirlenmiştir. Mavi deniz ve hava kirlemiştir. Bu toprak ve denizde yaşayan insan ve canlılar kirlenmiştir. Güneşli Akdeniz dost değildir artık. Maddede başlayan kirlilik bizi de etkilemektedir. Her duyarlı insan ve sanatçı gibi insanda ve toplumda inceden inceye yayılan, büyüyen puslanmadan ben de endişe duymaktayım” diyen sanatçı, yılmadan, inatla ve azimle, ‘kalıcı, adil bir çözüm için uğraş vermeye’ devam diyorum. Geçmişte yaşanan göç olgusunu silememekle beraber, geleceğimizden silmek umuduyla…”  şeklinde konuştu.

Serkan İlseven’in 33 eserine yer verdiği sergisi 31 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER