DÜNYA ŞİİR GÜNÜ ETKİNLİĞİ MAĞUSA SURİÇİ'NDE YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ

 Dünya Şiir Günü nedeniyle dün Mağusa Suriçi’nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğin onu konuğu ise Şair Mehmet Kansu’ydu.Gazimağusa Belediyesi,...

DÜNYA ŞİİR GÜNÜ ETKİNLİĞİ MAĞUSA SURİÇİ'NDE YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ
banner94
banner90

 

Dünya Şiir Günü nedeniyle dün Mağusa Suriçi’nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğin onu konuğu ise Şair Mehmet Kansu’ydu.

Gazimağusa Belediyesi, 21 Mart Dünya Şiir Günü nedeniyle Mağusa Suriçi’nde bir yürüyüş düzenledi.

Gazimağusa Gelişim Akademisi şiir atölyesi öğrencileri, Gazimağusa Belediye kreşi ve Dersanem Eğitim Merkezi öğrencilerinin katıldığı yürüyüşte miniklere Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, onur konukları yazar Mehmet Kansu ve yönetmen Derviş Zaim eşlik etti.

banner91
Gazimağusa Gelişim Akademisi şiir atölyesi eğitmeni Şirin Zaferyıldızı, sanatın her alanına destek verdiği için Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e teşekkür etti. Etkinliğe Onur Konuğu olarak katılan Şair Mehmet Kansu, yürüyüşe katılanların geleceğin şairleri olduğuna işaret ederek, çocukların yazdıkları şiirlerden çok etkilendiğini belirtti.

Yönetmen Derviş Zaim ise, etkinliğin son zamanlarda katıldığı en anlamlı etkinliklerden biri olduğunu belirtti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de, şiirin olduğu yerde sevgi, hoşgörü ve güzellik olduğunun altını çizdi.

Etkinlik, Tarihi Buğday Camii’nde 21 Mart Dünya Şiir Günü kapsamında Şirin Zaferyıldızı ve onur konukları Şair Mehmet Kansu ve yönetmen Derviş Zaim söyleşi yapmasıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER