LTB’den 5 farklı bölgeye daha Kitap Paylaşım Noktaları

LTB’den 5 farklı bölgeye daha Kitap Paylaşım Noktaları
banner83
banner80

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)tarafından kitap okuma alışkanlığının artırılması ve kitaba erişimi olmayan çocuk ve yetişkinlerin kitaba ulaşabilmelerini sağlamak amacı ile Şubat ayında 8 farklı noktaya yerleştirilen Kitap Paylaşım Noktalarına 5 farklı nokta daha eklendi. İlk etapta yerleştirilen 8 bölge ve daha sonra yerleştirilen 5 farklı bölgedeki kitap paylaşım noktaları ile şehrin genelindeki kütüphane sayısı 13’e yükseldi.

“Paylaşmak Güzeldir” kampanyasına yoğun kitap bağışı

banner69
“Paylaşmak Güzeldir” kampanyası kapsamında yurttaşların yoğun bağışlarıyla toplanan kitaplar Kütüphaneciler Derneği ile işbirliği içerisinde tasnif ediliyor.Kitap katkısında bulunmak isteyen yurttaşlar kitapları LTB binası zemin katında bulunan Halkla İlişkiler Noktası’na iletebilirler.

Toplamda 13 park,meydan ve veznede Sokak Kütüphaneleri yerleştirildi

LTB bugüne kadar Dr.Fazıl Küçük Parkı, Hamitköy Parkı, Sancaktar Kalebey Parkı, Barış Manço Parkı, Göçmenköy Sanat Parkı,Çağlayan Parkı, Kumsal Parkı ve Marmara Parkı, Samanbahçe bölgesi, Arabahmet Kültür Evi önü, Selimiye Meydanı, LTB Hamitköy Şubesi veznesi ve LTB binası veznesine biri çocuklar ve biri de yetişkinler için toplam ikişer adet kitap paylaşım noktası yerleştirdi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER