MAĞUSA'DA ŞİİR GÜNLERİ

 İLK PROGRAM GERÇEKLEŞTİRİLDİ 21 Mart Dünya Şiir Günü nedeniyle bu yıl 3’üncüsünü organize ettiği Gazimağusa Uluslararası Şiir Günleri’nin...

MAĞUSA'DA ŞİİR GÜNLERİ
banner94
banner90

 

İLK PROGRAM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

21 Mart Dünya Şiir Günü nedeniyle bu yıl 3’üncüsünü organize ettiği Gazimağusa Uluslararası Şiir Günleri’nin ilk programı gerçekleştirildi.

 

banner91
Gazimağusa Belediyesi’nin 21 Mart Dünya Şiir Günü nedeniyle bu yıl 3’üncüsünü organize ettiği Gazimağusa Uluslararası Şiir Günleri’nin ilk programı gerçekleştirildi.

Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yer alan programda Ayşen Dağlı, Bedia Balses, Şirin Zaferyıldızı, Ulus Irkad, Bülent Fevzioğlu, Dervişe Kutlu, Arif Albayrak, Türkiye’den Ahmet Telli ve Almanya’dan Annette Gonserowski, İtalya’dan Luca Benassi ve Makedonya’dan Gjoko Zdraveski şiir okudu. DAÜ Müzik Bölümü Öğrencisi Deniz Amcazade de piyano dinletisi sundu.

Şair Beste Sakallı, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, etkinliğe Türkiye, İtalya Almanya ve Makedonya’dan şairlerin katıldığını, bu günde dil biliminin çeşitliliğini şiirsel ifadelerle desteklemek, nesli tükenmekte olan dillere fırsat yaratmak ve şiirin diğer sanat dallarıyla olan diyaloğunu yenilemenin amaçlandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER