‘Sevgili Doktor’ bu akşam GAÜ sahnesinde

‘Sevgili Doktor’ bu akşam GAÜ sahnesinde
banner32
banner78

banner69

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği katkılarıyla düzenlenen GAÜ 6. Tiyatro Günleri, GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyuculuk Bölümü’nün “Sevgili Doktor” adlı oyunuyla devam ediyor.

GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu Drama ve Oyuculuk Bölümü kalabalığın arasında sıkışıp kalmışken bir yazarın kalemiyle kitaplarda hayat bulan, etiyle kemiğiyle aramızda yaşayan insanların hikayesi..

.“Sevgili Doktor” Anton Çehov`un kısa oyunlarından ve öykülerinden yola çıkarak yazıların bir eserdir. İlk kez 27 Kasım 1973`te Broadway`deki Eugene O`Neill Theatre`da sahnelenen oyun, sahnelendiği dönemde seyirci tarafından büyük ilgi ve beğeni toplamıştır. Birbirinden bağımsız 6 kısa oyundan oluşan iki perdelik eser Tiyatro Lika tarafından dramaturjisi yapılarak tek perde olarak sahnelenmektedir. “Sevgili Doktor” oyunu insan hakları, sınıfsal ayrım, sömürü, ezen-ezilen ilişkileri ile sistem sorununa mizahi bir dille yaklaşmaktadır.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER