Büyük rekabette kazanan Koopspor: 78-77

Büyük rekabette kazanan Koopspor: 78-77
banner83
banner80

Basketbolda uzun yıllardır devam eden ve bir klasik haline dönüşen ‘Yakın Doğu-Kooperatif’ rekabetinin bir yenisi bu akşam oynandı. Yakın Doğu Üniversitesi ile Koopspor’u karşı karşıya getiren ve klasmandaki sıralamayı çok yakından ilgilendiren mücadeleyi Koopspor 78-77’lik skor ile kazandı. Koopspor aldığı bu skorla 5 maçta 4 gakibiyet 1 yenilgiyle klasmanı lider tamamladı, klasmanı yenilgiyle kapatan YDÜ ikinci sırada kaldı.

Maçın her anında çekişme yaşandı

YDÜ RA-25 Spor Salonu’nda oynanan, Bahar Karaman, Ülviye Beşe ve Ali Kozok hakem üçlüsünün yönettiği maç başa baş bir mücadele ile start alırken, ilk periyodun sonlarına doğru YDÜ 5 sayılık farka ulaştı. İkinci periyotta karşılıklı basketler vardı, farkın kapanmasına izin vermeyen YDÜ, soyunma odasına 45-37 üstün girdi.

banner69
Üçüncü periyotta kıyasıya bir mücadele yaşanırken, bu periyotta 18-18’lik eşitlik oluştu ve YDÜ son 10 dakikaya 8 sayılık avantajla girdi.

Kercem bitime 2.3 saniye kala galibiyeti getirdi

Son periyodun başında müthiş bir performansla Kercem ve Alpay’ın basketleriyle 10-0’lık bir seri yakalayan Koopspor, bitime 6 dakika kala 65-63 üstünlüğe ulaştı. Son bölümler büyük heyecana sahne olurken, üstünlük sürekli el değiştirdi. Son anlarda 77-76 yenik durumda olan Koopspor bitime 2.3 saniye kala Kercem’in basketi ile 78-77 üstünlüğe ulaştı, son topta Berkem’in atışı çemberden dönünce Koopspor mücadeleyi 78-77’lik skorla kazanmasını bildi.

Öne çıkan isimler

Koopspor’da Kercem İnancı ürettiği 21 sayı ile öne çıkan oyuncu olurken, Timur Rustamov 13 sayı 8 ribaunt ile maçı tamamladı. Doğukan Demirman’ın 6 asisti de galibiyette etkili oldu. YDÜ’de Ayomikun Omah 15 sayı, 12 ribaunt ile, İhsan Üğütücü 18 sayı, 6 ribaunt ile mücadeleyi tamamlayan isimler oldular.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER