Fırat Aydınus'un maç raporunda neler var?

Fırat Aydınus'un maç raporunda neler var?
banner32

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin en çok konuşulan olaylarından biri Fatih Terim-Fırat Aydınus diyaloğu idi. Çok sinirli olduğu görülen Terim, Aydınus’a sertçe bir şeyler söyledi. Galatasaray Teknik Direktörü’nün bu sırada neler söylediği Aydınus’un raporunda ortaya çıktı.

Tecrübeli hakemin TFF’ye gönderdiği maç raporuna göre Terim, Aydınus’a küfürlü sözler sarf etti...

İşte Terim’in sözleri: “Bu maçı siz bu hale getirdiniz. Bana bak, bundan sonra ya sen kalacaksın ya ben. Şimdi çıkıp konuşmazsam Allah kahretsin."

Fatih Terim daha sonra yayıncı kuruluşa verdiği röportajda ve basın toplantısında hakem camiasına ağır eleştirilerde bulunarak, “Fırat Aydınus, arkadaşlarıyla beraber, artı VAR ile beraber, Yusuf Namoğlu ile beraber, bu maçı bu hale onlar getirdi. Oyuncular böyle sinirlendiyse, tek sorumlu onlardır” ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde 3 bin polis ve bin özel güvenlik personeli görev aldı. 6222 sayılı ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’ kapsamında 20’si Galatasaray, 19’u da Fenerbahçe taraftarı 39 kişi tüm spor müsabakalarını seyirden men edildi. Otobüs camı kıran 3 Fenerbahçeli’ye de ‘mala zarar verme’den işlem yapıldı.

Ayrıca, Galatasaray Antrenörü Hasan Şaş’ın ‘Fenerbahçeli Skrtel’in ensesine vurmak, boynundan sıkmak, saçlarını çekip bırakmak ve bacaklarına tekme atmak’ suçlarını işlediği hakem ve iki temsilcinin raporlarında yer aldı. Şaş’a, Disiplin Talimatı’nın ‘Saldırı’ başlıklı 44. maddesi gereği 5 ila 10 maç arasında hak mahrumiyeti cezası verilmesi bekleniyor. Bu arada taraftarların sebep olduğu olaylar için de Galatasaray Kulübü’ne de para cezası verilebileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER