Klasiklerde hızlı final

Klasiklerde  hızlı final
banner83
banner80

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) organize ettiği 2018 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası final yarışı yapıldı. Cyprus Wireless Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası’nın üçüncü ve son yarışıyla, derneğin 2018 faaliyetleri sona erdi. Bu yıl ilk kez organize edilen “Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası”nın ana sponsoru Cyprus Wireless Solutions Ltd. olurken, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile Capital Radio da yarışa katkı koydu. Haziran ayında “Yollarda Değil, Pistlerde Hız Yap” sloganıyla başlayan yarış, üç ayak üzerinden yapılarak tamamlandı. Cemsa Karting tesislerinde 73 klasik aracın katılımıyla yapılan final yarışına yine büyük ilgi vardı. Öğle saatlerinde ilk aracın startıyla pistte hünerlerini sergileyen klasikler, heyecan dolu, eğlenceli görüntülere sahne oldu. Akşam saatlerinde tamamlanan yarışta hem genel klasmanda hem de kategorilerde ilk üç sırayı alan pilotlara düzenlenen ödül töreniyle kupaları verildi. Derneğin bu yıl puanlı olarak yaptığı 12’nci faaliyeti de geride kalmış oldu.

Aykut Sokullu’dan üçte üç Sezona hızlı başlangıç yapan Aykut Sokullu, birincilikle geride bıraktığı iki yarışın ardından final rallisinde de rakiplerine şans tanımadı.

Sokollu, üç slalom yarışında da birincilik elde ederek, “üçte üç yapma” başarısı gösterdi. Şampiyona genel klasmanında final yarışı öncesi lider konumda bulunan Sokollu, 1972 model escort MK1 otomobiliyle pistin tozunu attırdı. İkinciği ise 1970 model Austin Mini klasik aracıyla Coşkun Gürel; üçüncülüğü de 1963 model Austin Mini Pick up aracıyla Hüseyin Gümüşok elde etti. Yarış sonrası kupaları dernek başkanı Burçin Aliusta ,ana sponsor direktörü Erhan Erkut ve dernek yönetimi takdim ederek sezona veda edildi. Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin 13’üncü kez düzenlediği ve ana sponsorluğunu Royalton Group’un yaptığı 2018 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası da final yarışıyla tamamlanmış olurken; Cyprus Wireless Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası da finalin ardından son buldu ve derece alanlar belirlendi. Bu yarışın ardından ortaya çıkan şampiyona puan tablosunda genel klasmanda ve kategorilerdi ilk üç sırayı alan ekipler, ocak ayı içerisinde yapılacak yıl sonu şampiyona balosunda kupalarını alacak.

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği Başkanı Burçin Aliusta, bu yıl gerçekleştirdikleri tüm etkinlik ve yarışlarının keyif dolu geçtiğini söyledi. Klasik severleri dernek çatısı altında toplayarak ‘aile’ olmayı başardıklarının altını çizen Aliusta, bu ortamın oluşmasına katkı koyan herkese tek tek teşekkür etti. Aliusta, final yarışıyla birlikte sezonu başarılı şekilde tamamlamanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek “Sezon kapanmış olabilir… Ama bizim için yeni dönem çalışmaları başladı bile… 2019 yılında çok daha iddialıyız… Kendi rekorlarımızı kırmaya, yeni ilklere imza atmaya devam edeceğiz” dedi. Aliusta, sezon şampiyonlarının kupalarının ocak ayında düzenlenecek ödül gecesinde verileceğini anımsattı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER