Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı, “Nesdersan.com Rallisi" tamamlandı

Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı, “Nesdersan.com Rallisi" tamamlandı
banner83
banner80

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) Basel Holding ana sponsorluğunda organize ettiği 2021 Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı, Nesdersan.com Rallisi, dün ikişer kez geçilen Serdarlı, Meriç ve Görneç etaplarının ardından tamamlandı. 21 ekibin start alıp 15 ekibin finiş görebildiği Nesdersan.Com rallisi, toplamda yaklaşık 85 kilometrelik birbirinden zorlu 10 özel etaptan oluştu. 3 günlük programla organize edilen rallinin ikinci gününde aldığı liderliği kaptırmayan Flat Out Rally Team ekibi, Skoda Fabia R5 ile yarışan, Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi zafere ulaşmayı başardılar. İlk iki güne göre daha kırıcı ve zorlu geçen etaplarda Macila Rally Team ekibi, Skoda Fabia R5 ile yarışan, Fikri Macila-Doğa Koyuncu ikilisi ikinci olmayı başarırken, takım arkadaşları, Volkswagen Polo R5 ile yarışan, Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi üçüncü olarak podyumu tamamlayan ekip oldu. İlk iki gün sorunlarla boğuşan Flat Out Rally Team’den, Skoda Fabia R5 ile yarışan, Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ikilisi, son gün geçilen 6 etabın 5’inde en iyi dereceyi elde ederek dördüncü sıraya kadar tırmanmayı başardılar. Bulutoğluları-Yücener ikilisi ayrıca Avantaj Etabı’nda (Power Stage) da en iyi dereceyi elde ederek ekstra 5 puanı hanelerine yazdırmayı başaran ekip oldular.

Sınıflarda da büyük çekişme yaşandı

Lefkoşa Türk Belediyesi, Değirmenlik Belediyesi, Serdarlı Belediyesi, GoPro, Basel Energy, Çağla Car Care, Gen Power, Polaris, Limon, Capital, Near East Bank, Çağkan Yapı, Tekan Mobile ve Tipica Coffee’nin de desteği ile gerçekleştirilen yarışta, Sınıf N’de mücadele eden, Good Year Racing Team ekibi, Çağkan Bozalanlar-Hasan Odun ikilisinin genel klasmanda beşinci sırayı alırken sınıflarının birincisi olmayı başardılar. Sınıf N’de ikinci, Flat Out Rally Team’den Barış Kalfaoğlu – Rasim Çetinkaya ikilisi olurken Abdullah Topal – Serdar Sevinç ikilisi de üçüncü oldular. Sınıf 1’de, Drift NEU Racing Team ekibi, Buğur Kambillili – Niyazi Yorgancıoğlu ikilisi birinci olurken, Mehmet Demirağ – Mustafa Şeker ikilisi ikinci ve Selen Bilgimer – Ömer İlhan Sayar ikilisi de üçüncü oldular. Sınıf 3’te Mahmut Özer – Ali Burhan ikilisi, Sınıf R’de Önder Zaim – Emre Üngüder ikilisi ve Sınıf T2’de Serhat Karaoğlan – Şeref Karaoğlan ikilisi birincilik kupasını alan ekipler oldular.

Zahra sokak ralli araçlarıyla renklendi

Yarış sonunda Lefkoşa Suriçi’nde bulunan Zahra sokakta yapılan ödül töreni ile dereceye girenlere kupaları takdim edildi. Dereceye girenlere kupalarını Nesdersan.com direktörleri Hüseyin Tantura, Öcal Zaifoğlu ve Pembe Zaifoğlu ile KKTOK Başkanı Tigin Kişmir, Yönetim Kurulu üyesi Dr. Erol Barçın ve eski başkanlardan Hasan Macila takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER