Sertoğlu, yeniden KTFF Başkanı

Sertoğlu, yeniden KTFF Başkanı
banner83
banner80

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu gerçekleşti, başkanlık görevine yeniden Hasan Sertoğlu seçildi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurulda Girne Halk Evi dışında 31 kulüp ve BTM kulüpleri temsilcisi katılarak oy kullandı.

Kullanılan oylar sonunda Hasan Sertoğlu 31, Tekin Birinci 1 oy alırken, Hasan Sertoğlu yeniden 4 yıllığına KTFF Başkanı seçildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından divan kurulu oluşturuldu.

Divan başkanlığına Arslan Bıçaklı, sekreterlik görevine Bayar Piskobulu ve Hasan Besim getirildi.

Divan başkanı Arslan Bıçaklı yaptığı açıklamada futbol federasyonunun değerli bir camia olduğunu belirterek futbol camiasına yakışır bir genel kurul yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın dedi.

Faaliyet raporunu KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu üyelere aktardı.

Bir yıldır futbolun oynanmadığını hatırlatan Sertoğlu, “Biliyorsunuz özellikle yeni Sağlık Bakanı ile gidip ciddi bir toplantı gerçekleştirdik. Dünyada futbol nasıl oynanıyorsa önümüzdeki sezon da öyle oynanacak dedi. Bu çok önemli bir şeydi. Geçen yıl oynanmamasının en etkili nedeni temaslı takip sistemiydi. Bu sistemle hiçbir spor karşılaşması yapılamazdı. Yeni bakanımız da öyle söyleyince bizleri çok mutlu etti” dedi.

“Benim için en önemli, son birkaç yılın en önemli olayı; bu yıl kulüplerin ayakta durabilmesi, gençliğe sahip çıkabilmesi için devletin kulüplere yapacağı kaktı konusu” diyerek sözlerini sürdüren Hasan Sertoğlu, “Çok ciddi bir mücadele sonunda bunu da başardık. Çok ciddi bir katkı alıyoruz. Önümüzdeki günlerde teknik komiteler, protokolle ilgili çalışmalarını yapıyor. Bir imza töreni ile imzalanacak ve katkının miktarı açıklanacak. Şimdiden tüm kulüplerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Mali raporun sunumunu ise Demir Adanır yaptı. Her iki rapor da üyeler tarafından oybirliği ile kabul edildi.

Tekin Birinci, Hasan Sertoğlu’nun adaylığının tüzüklere aykırı olduğu yönündeki talebinin kayıtlara geçmesi için divan kuruluna iletmesi ile ilgili olarak divan başkanı Arslan Bıçaklı, yazılı bir itiraz olmadığı için Birinci’nin talebini kabul etmedi.

Başkan adayı Tekin Birinci yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bir aydır bizimle uğraştığınız için teşekkür ederim. Güzel bir süreç olmadı. Ama bizim isteğimiz adil bir seçim olmasıydı. Bunu başkanımız üç dönemden fazla yapamayacağını söylediği için gündeme getirdim. Mahkeme sürecinden sonra davaların hepsini geri çektim. Aday olmaktaki düşüncem başka projeleri gündeme getirip, sadece devletten alacağımız devlet katkısı ile değil, başka gelir getirici projelerdi. Projelerimizi kitapçık halinde kayda geçirdik. Burada kulüplerin vereceği karara saygılıyım. Herkesin farkında olduğu şey KTFF’nin tek paydaşı kulüple değil. Futbolcu, antrenörü de var. Bu paydaşları da kucaklayarak onlara da söz verecek bir yapı yapmamız lazım. Geçtiğimiz hafta başkanların yaptığı toplantıda beni üzen bir şey var. Bir başkanımız Tekin menfaat için aday olacak dedi. Benim hayatta bir şahsi menfaatim yoktur. Hepimiz bu ülkenin gençliğine, sporuna bir şeyler katmak için buradayız. Projelerimiz yazılı, yapılmayacak şeyler de değildir. Asya Futbol Konfederasyonu’na katılma projemiz var. Bunun için çalışma yapmamız lazım. Resmi görüşmeler dışında lobicilik yapıp, bu insanlara kendimizi anlatmamız lazım. Başkan olmasam bile üzerime düşeni yapmaya hazırım.”

Sertoğlu kullanılan 32 oyun 31’ini alarak yeniden başkan seçildi.

Kapalı oylama ile kulüp başkanları oy pusulasını alarak oyunu kullandı.

Genel kurula katılmayan Girne Halk Evi dışında diğer tüm delegeler oylarını kullandı.

Yapılan oy sayımı sonucunda 32 oy 31’ini alan Hasan Sertoğlu, 4 yıl süre için yeniden KTFF başkanlığına seçildi.

(Yenidüzen)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER