banner22

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel “Mazbata iptal kararı da çıktı,Seçimin tarihi de 23 Haziran.”

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel “Mazbata iptal kararı da çıktı,Seçimin tarihi de 23 Haziran.”
banner32

YSK’nın İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararının ardından açıklama yapan AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel “Mazbata iptal kararı da çıktı. Seçimin tarihi de 23 Haziran.” dedi.

AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine kararının ardından canlı yayında açıklamalarda bulundu.

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel’in açıklamaları şöyle:

“KURUL SEÇİMLERİN YENİLENMESİNE KARAR VERDİ”

Olağanüstü itiraz hakkımız kullanarak delillendirmiştik, belgeye bilgiye dayandırmıştık. Özellikle sandık kurulu başkanlarının kamu görevlisi olmadığı yönünde ısrarcıydık. Sayım döküm cetvellerinin boş olduğu yönünde iddialarımız vardı. Kurul seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Talebimizin haklılığı YSK kararıyla teyit edilmiş oldu.

“MAZBATA İPTAL KARARI DA ÇIKTI”

Herkes hür iradesiyle karar katıldı. Karar yeter sayısıyla 7’ye 4 oyla karar çıktı. Mazbata iptal kararı da çıktı. Seçimin tarihi de 23 Haziran. Süreyi uzatmamak anlamında kısaltılabildiği kadar tarih biraz öne çekildi.

“SİYASİ PARTİLER AYNI ADAYLARLA GİDEBİLİR”

Milletimizin vereceği karar yine saygı duyacağız. Bir şaibe vardı biz şaibesiz bir seçim olmasını arzu ediyoruz. Yine milletin hakemliğine gidiyoruz.

Siyasi partiler aynı adaylarla gidebilirler. Ölüm ve istifa halinde adayları değiştirebilirler. Seçmen kütükleri yenilenmiyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER