Albayrak: "Cari açık konusunu gündemimizden çıkaracağız"

Albayrak: "Cari açık konusunu gündemimizden çıkaracağız"
banner32

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ta törende Fatih gemisinden açıklamalarda bulundu.

Ağustos ayının Türk tarihi açısından büyük zaferlerle dolu olduğunu ifade eden Bakan Albayrak, “Buradaki mevcut keşif ve potansiyelle inşallah ülkemizin gündeminden cari açık konusunu çıkarıp cari fazlayı konuşacağız” dedi.

Bakan Albayrak’ın açıkmalasından satır başları şu şekilde:

Bugün ülkemizin milli enerji politikası açısında tarihi bir gün. Mutlu ve heyecanlıyız. Ülkemizin geleceği açısından da çok önemli bir döneme şahitlik ediyoruz.

banner69
Ağustos ayı tarihimizde zaferler ayıdır. Bugün yine on yıllardır süregelen enerji alanında büyük, şanlı zafere attığımız bir güne şahitlik ediyoruz.

Bu süreçle birlikte inşallah enerji başta olmak üzere, ekonomi ve savunma sanayisinde çok büyük bir adım attı.

Bu gelişme ülkemizi yarınlara bizi çok daha umutlu taşıyacak Allah’ın izniyle. Burada keşfedilen gaz 83 milyonun, her bir vatandaşımızın sevinç yaşayacağı büyük bir adım atıldı. Mevcut keşifle birlikte inşallah ülkemizin gündeminden cari açık olayını kaldıracağız. Döviz fazlasını konuşacağımız yeni bir dönemin başlayacağını göreceğiz.

Türkiye yeni bir döneme giriyor. Yeni eksen Türkiye söyleminde bir sürece giriyoruz.

Son 4-5 yıldır müthiş bir çaba ortaya koyan başta Bakanımız Fatih Dönmez olmak üzere tüm çalışan arkadaşlara teşekkür ederim. Sayın Cumhurbaşkanımın başta size bize inanarak arkamızda durduğumuz için teşekkür ederim.

Bu güzel haberin 83 milyon Türk milletine hayırlı olmasını diliyorum.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER