Erdoğan, bugün ABD’ye gidiyor

Erdoğan, bugün ABD’ye gidiyor
banner32

 

Erdoğan, bugün ABD’ye gidiyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray’da görüşmek için bugün ABD’ye gidecek.

Ziyarete ilişkin “Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meselelerin istişare edilmesi, ayrıca terörizmin her türlüsüyle mücadelede dayanışma, işbirliği ve eşgüdümün güçlendirilmesi için atılabilecek somut adımlar üzerinde durulacaktır” denildi.

TC İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump’ın davetlisi olarak bugün ABD’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştireceği belirtildi.
Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkilerin tüm başlıklarıyla ele alınacağı belirtilen açıklamada, “Temaslar kapsamında, Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meselelerin istişare edilmesi, ayrıca terörizmin her türlüsüyle mücadelede dayanışma, işbirliği ve eşgüdümün güçlendirilmesi için atılabilecek somut adımlar üzerinde durulacaktır” ifadesine yer verildi. Açıklamada, Erdoğan’ın ABD Ticaret Odası ve DEİK/Türkiye ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenecek Yuvarlak Masa Toplantısında iş insanlarına hitap edeceği de belirtildi. Erdoğan, Maryland Eyaletinde bulunan Amerika Diyanet Merkezi’ni de ziyaret edecek. Erdoğan ayrıca, Türk kökenli Amerikalılar ve Müslüman toplumu temsilcileriyle de buluşmalar gerçekleştirecek.

banner56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER