Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Anıtkabir’deki defter kaldırıldı"

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Anıtkabir’deki defter kaldırıldı"
banner83
banner80

Türkiye  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu’nun Anıtkabir defterine attığı imza ile ilgili olarak “Bir Anıtkabir olayı yaşandı, İstanbul’dan beyefendi çıkıyor gidiyor, mazbatasını almadan gidiyor. Anıtkabir protokolünden haberi yok. Defterin nasıl yazılacağını da bilmiyor. Milli Savunma Bakanlığı defteri oradan çekti, aldı” dedi.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası gazetecilerin soruları yanıtladı.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

İTİRAZ SÜRECİ ÇALIŞTIRILIYOR

Değerli basın mensubu arkadaşlarım öncelikle şunu ifade etmemiz lazım. Seçim süreci bitmiştir, şimdi olayın mahkeme süreci var. Mahkeme sürecinde olayın 3 basamağı var. İlçe kurulu, İl Kurulu ve YSK süreci var. YSK bu sürecin patronudur. Nihai karar oradan çıkacaktır. Ağzı olan konuşuyor çünkü yaşamamışlar.

Partiler de en doğal hakkı olan itiraz sürecini çalıştırıyor. İl seçim kurullarına da müracaat yapılıyor, ilde de alınan neticeler bizim yaptığımız çalışmalarla örtüşmüyorsa o zaman bizim için YSK’ya müracaat etme hakkı var. Bu bir hakkı gasp etme değildir aksine tüm seçmenlerimiz için “Huzur buldum” dedirtme çalışmasıdır.

banner69
Muhalefet bir şeyler söylüyor, 30 Büyükşehrin 15 tanesini biz aldık. Bunun yanında MHP bir tanesini aldı. Cumhur İttifakı olarak bizim aldığımız oy yüzde 53,3’tür. Arada böyle bir fark var. Milletimin bunu bilmesi lazım. Türkiye’nin içişlerine karışmak isteyen ABD ve Avrupa’nın bunu bilmesi lazım. Herkes haddini bilecek.

CUMHUR İTTİFAKI FARK ATIYOR

Türkiye’de demokrasi mücadelesi verilmiştir. İllerde 51 ilin 24 tanesini almışız, 10 tanesini MHP almış. Cumhur İttifakı fark atıyor.

İlçe belediyelerinin de yüzde 70’ini almışız, beldeler de 386 belediyesinin 202’sini biz aldık. MHP 89 tanesini aldı. Diğerleri nal topluyor. AK Parti olarak tüm bu belediyelerde 754 belediyeyi biz aldık. Sayımlar devam ediyor. İstanbul’un 39 belediyesi var. Bu belediyelerin 25’ini Cumhur İttifakı aldı. Burada bir ders var.

Ankara’da 107 tane bize ait var, 39 tane dörtlü mekanizmaya ait olan var. Bu gerçeği görmeden değerlendirme yapmayın. Çalışma yaparken onaylar meclisten geçecek. Komisyonlar kurulacak, ben başkanım istediğim gibi kurarım diyemezsin. Kariyer sahipleri çıkıp televizyonlarda ahkam kesiyorlar. Burada da bir gerçek var, her şeyden önce bir belediye başkanının kendi belediye meclisinde sırtını dayayacağı bir ekip yoksa bu bütçeleri çıkaramaz.

ANITKABİR’DEKİ DEFTER KALDIRILDI

Cumhurbaşkanlığımın yanında anayasanın tanıdığı bir imkan var, aynı zamanda AK Parti’nin başkanıyım. Bu iki görevimi yürütmek durumundayım. Bir şeye özellikle dikkat edeceğim. Bir Anıtkabir olayı yaşandı, İstanbul’dan beyefendi çıkıyor gidiyor, mazbatasını almadan gidiyor. Anıtkabir protokolünden haberi yok. Defterin nasıl yazılacağını da bilmiyor.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER