ZEYTİN DALI HAREKATI'NDA 15. GÜN

Zeytin Dalı Harekatı'nın 15. gününde Racu Dağı çevresindeki terör hedefleri ateş altına alındı. Harekatta etkisiz hale getirilen...

ZEYTİN DALI HAREKATI'NDA 15. GÜN
banner32

Zeytin Dalı Harekatı'nın 15. gününde Racu Dağı çevresindeki terör hedefleri ateş altına alındı. Harekatta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 897'ye yükseldi.

banner69

TSK ve ÖSO'nun Suriye'nin Afrin kentine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı 15'inci gününde devam ediyor.

Harekat kapsamında Afrin bölgesinde Racu Dağı çevresindeki terör hedefleri ateş altına alındı. Racu Dağı çevresinde terör örgütü PYD/PKK'ya ait sığınak, barınak ve mevzilere Fırtına obüsleri ve tanklarla aralıklarla atış yapılıyor.

Bombalanan alanlardan yükselen duman, Kilis'in sınır hattındaki Hisar köyünden de görülebiliyor. Ayrıca bölgeden şiddetli patlama sesleri de duyuluyor.

Bu arada harekatta şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 897'ye yükseldi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak saat 17.00'de "Zeytin Dalı Harekatı"'nın başlatıldığı hatırlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER