Vahşet! Bir insan bunu neden yapar

Vahşet! Bir insan bunu neden yapar
banner32

Hindistan'ın Palakkad bölgesinde yemek bulmak için yerleşim alanına gelen hamile bir fil, henüz kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından içi barut dolu ananas yedirilerek öldürüldü. Filin bu şekilde ölmesinden sonra ülkede tepkiler oluşurken, yerel hükümet olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Hindistan'ın Kerala eyaletinde içine patlayıcı gizlenmiş meyve yediği tahmin edilen hamile bir filin ölümü ülkede büyük üzüntü yarattı.

Maytabın hayvanın ağzında patladığı düşünülürken olay, dünya çapında büyük tepkiye yol açtı. Orman görevlisi yaptığı açıklamada "Otopsi, hayvanın ağzında bir patlama olduğunu gösteriyor. Hayvanın bir aylık hamile olduğunu öğrendik" dedi.

Geçtiğimiz hafta Hindistan'ın Kerala bölgesindeki bir milli parkta yaşayan fil yiyecek bulmak için yakındaki bir köye gitmiş, kimliği belirsiz kişilerce hazırlanmış patlayıcı dolu ananası yemişti.

Filin ağzında patlayan meyve, 2 aylık hamile hayvanın günlerce acı çektikten sonra ölümüne yol açtı.

banner69
Anne karnındaki yavru fil de ölürken, olay infiale neden oldu. Halk suçluların cezalandırılmasını talep ederken, sosyal medyada binlerce kişi hazırladıkları görselleri paylaşarak tepki gösterdi.

Aşık Ali adlı yerel bir yetkili, filin 23 Mayıs tarihinde nehirde yaralı bir şekilde bulunduktan dört gün sonra öldüğünü söyledi. Orman görevlileri ve bir veteriner tedavi için hayvanı uyuşturmak istedi. Fakat hayvan suda olduğu için boğulma riski vardı ve bu yapılamadı. Hayvan iki gün sonra yeniden nehirde ayakları üzerinde bulundu.

Ali'ye göre fili sudan çıkarmak için iki fil getirildi. Fakat hayvan buna direndi ve ölünceye kadar suyun içinde bekledi.

Filin ağzında patlama kaynaklı yaraların olduğunu, şu ana kadar tam olarak patlayıcı türünü tespit edemediklerini ama bir aylık filin içine kestane fişeği doldurulan bir meyveyi yemesi sonucu patlayıcının ağzında patlayıp yaralanmış olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Üç şüpheliyi tespit ettiklerini açıklayan yetkililerse, bölge halkının tarım ürünlerini ayı ve domuzlardan korumak için bu yöntemi kullandığını belirtiyor.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER