"Bir başka devletin bu ülkenin televizyonlarına ya da gazetelerine müdahale hakkı yok"

"Bir başka devletin bu ülkenin televizyonlarına ya da gazetelerine müdahale hakkı yok"
banner32
banner78

CTP Milletvekili Doğuş Derya,sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Diyalog TV’nin RTÜK kararı ile uydudan engellenmesi değerlendirdi.Derya, bu ülkede yapılan bir yayının içeriği ancak bu ülkenin kurumlarınca denetlenebilir"şeklinde olduğunu söyledi."Bir başka devletin bu ülkenin televizyonlarına ya da gazetelerine müdahale hakkı olmadığı gibi , keyfi bir şekilde yayın kesmek yasal da değildir" açıklamasında bulundu.

İşte o açıklama;

banner69
Bu ülkede yapılan bir yayının içeriği ancak bu ülkenin kurumlarınca denetlenebilir. Ortada "suç" teşkil ettiği iddia edilen bir durum varsa mahkemeye gidilir. Bir başka devletin bu ülkenin televizyonlarına ya da gazetelerine müdahale hakkı olmadığı gibi , keyfi bir şekilde yayın kesmek yasal da değildir. İfade özgürlüğü, fikir özgürlüğü ve en önemlisi basın özgürlüğü, demokrasiden asla vazgeçmeyen Kıbrıs için çok kıymetlidir. Yayınlarını beğenirsiniz beğenmezsiniz, Diyalog TV'ye yapılan muamele, ülkemizdeki basın ve ifade özgürlüğüne açık bir müdahaledir. Kabul etmemiz de mümkün değildir.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 20:03
banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan gaziler
Özkan gaziler - 1 yıl Önce

İşgalcisiniz denince havlarsınız.sıkıysa kesin bulgaristanın tv yayınlarınıda.tamda işgalcisiniz.kabul edin

Ayhan Aycan
Ayhan Aycan - 1 yıl Önce

Once bagimsiz olacaksin kimin?uydusu uzerinden yayin yaptigini bileceksin. Kendi ekonomini hallet,uydunu firlat sonra ahkam kes aptal.

Abdullah
Abdullah @Ayhan Aycan - 1 yıl Önce

Hassiktir ordan pislik..Konuşacağına osursan daha iyi anlaşılır götoğlu göt....

Murat hazirlr
Murat hazirlr - 1 yıl Önce

Başka devlet dediğin olmasa belki sen şu an dünyada bile olmayacaktın bunu unutma

......
...... - 1 yıl Önce

Sizin gibiler hiç bir zaman KKTC diye bir devletin varlığını kabul etmezken. Şindi ne olduda egemenlikten bahseder oldunuz. Toksa sizin kasetinizdemi var arşinde LGBT ci.

SIRADAKİ HABER