Çavuşoğlu ziyareti ile ilgili açıklama

Çavuşoğlu ziyareti ile ilgili açıklama
banner83
banner80

 Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Türkiye Dışişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na dün derneği ziyareti nedeniyle teşekkür etti.

Dernek adına Gençlik Kolu Genel Koordinatörü Veli Koreli tarafından yapılan yazılı açıklamada “Sayın Çavuşoğlu’na gerçekleştirdikleri tarihî ziyaret ve devlet seviyesinde verdikleri destekten ötürü bir kez daha en kalbi teşekkürlerimizle saygılarımızı arz ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Koreli, merkeze yapılan ziyaretin “en üst seviyede bir ilk” olduğunu, ziyaretin “iki ülke arasındaki sarsılamaz bağları daha da kuvvetlendirdiğini” kaydetti.

İki devleti çözüm modeline desteklerinin tam olduğunu belirten Koreli, “Çavuşoğlu’nun TMT merkezini ziyareti sırasında altını çizerek ifade ettiği destek ile üst seviye ziyaretlerin kapsamlı olarak sürecek olmasına yaptığı vurgu, bu açıdan hem TMT hem de Kıbrıs Türkü için son derece yüksek önem arz etmektedir” dedi. 

Koreli, devleti çökertmeye, millî-kültürel aidiyeti unutturma ve/veya Anavatan ile olan bağları zayıflatma amaçlı faaliyetlerin bulunduğunu da ileri sürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER