'KALBİMİZDEKİ DR. FAZIL KÜÇÜK' AKM'DE ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ AÇILIŞI YAPILDI

 “KALBİMİZDEKİ DR. FAZIL KÜÇÜK”AKM’DE ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ AÇILIŞI YAPILDI “Kalbimizdeki Dr. Fazıl Küçük” resim yarışması ödül...

'KALBİMİZDEKİ DR. FAZIL KÜÇÜK' AKM'DE ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ AÇILIŞI YAPILDI
banner80

 

“KALBİMİZDEKİ DR. FAZIL KÜÇÜK”

AKM’DE ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ AÇILIŞI YAPILDI

 

“Kalbimizdeki Dr. Fazıl Küçük” resim yarışması ödül töreni ve sergisi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte Enginar Dolması adlı kısa film de gösterildi.

 

“Kalbimizdeki Dr. Fazıl Küçük” resim yarışması ödül töreni ve sergisi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dr. Fazıl Küçük Vakfı üyesi Halide Tunceli, 112’nci doğum gününde Kıbrıs Türkü’nün liderine vefa borcunu ödediğini söyledi.

 

banner69
Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da, bu anlamlı günde halkın lideri önünde saygıyla eğildiğini kaydetti.

 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de, Dr. Küçük’ün Kıbrıs Türkü’nün dünyaya açılmasına önderlik eden büyük bir lider olduğunun altını çizdi.

 

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

Buna göre, 1’inci Polatpaşa İlkokulundan Şenay Elibol, 2’nci DAÜ Doğa Koleji’nden Gülay Aksal, 3’üncü Gönyeli İlkokulu’ndan Pervin Molla olurken, Jüri Özel Ödülüne Polatpaşa İlkokulu’ndan Rüya Burak ve Vakıf Özel Ödülüne de Final Okullarından Laren Gece layık görüldü.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit tarafından açılan resim sergisinin gezilmesinin ardından etkinlik Enginar Dolması adlı kısa film gösterimiyle sona erdi.

 

Etkinlikte katılımcılara enginarlı pilav da ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER