Son gelen uçakla karantinaya alınan öğrencinin tepkisi: "Ne yazık ki bazı odalarda durum içler acısı"

Son gelen uçakla karantinaya alınan öğrencinin tepkisi: "Ne yazık ki bazı odalarda durum içler acısı"
banner83
banner80

İngiltere’de mahsur kalan öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı ülkeye getirmek için düzenlenen charter uçuş seferi gerçekleştirildi. Ercan Havalimanı’na inmesi beklenen tailwind havayolarına ait uçak sabahın erken saatlerinde Ercan Havalimanı’na iniş yaptı.

168 kişi Güzelyurt’taki KVK yurtlarına yerleştirildi. Covid 19 salgını nedeniyle İngiltere’den dönmek isteyen çoğunluğu öğrenci olan Kıbrıslı Türklerin yeraldığı yolcular otobüslerle Güzelyurt'taki yurtlara götürüldü.

Yurtlarda karantinaya alınan bir kaç öğrenci, tahsis edilen odadan çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaşarak isyan etti. Yurt odalarıyla ilgili sosyal medyaya yine yer alan görüntüler ve paylaşımlar yine tartışmalara sebep oldu.

Odaya yerleştirilen Hasan Kobat isimli öğrenci sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak açıklamada bulundu."Odalara yerleştik. İlk gecemiz hiç güzel geçmedi. Umarım  acilen müdahale edilir" dedi.

banner69
Kıbrıs Genç TV'ye de açıklamada bulunan Kobat "Bizim derdimiz otellerde kalmak değil,şartların düzeltilmesini istiyoruz.Maalsef  bu paylaşımları yaptığım içinde tepki çektim ama görüntüler ortada,bu şartlar altında siz bu odada kalabilirmiydiniz sorusunu soruyorum"dedi.

Hasan Kobat'ın sosyal medyada ki paylaşımları;

Bu görüntüleri ne yazık ki paylaşmak zorundayım. Tüm tepkilere rağmen İngiltereden gelmeden önce devletin verdiği talimatlara sabırla uyduk. Ama geldiğimiz nokta bu. Sıkıntısı olmayan odaların olduğu gibi bu şekilde bulduğumuz odalarda var. Hijyenik açıdan el verişli olmayan bir noktadayız. Ne yazık ki bazı odalarda durum içler acısı. Kalınacak gibi değil. Tuvalette saçların olduğu odalardan tutun da bir yığın temiz olmayan odalar var. Ağlamayı beğenmeyen öğrenciler var. Arkadaşlarımdan gelen görüntüler bu şekilde. Sesimizi duyun!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 08:37
banner79
YORUM EKLE
YORUMLAR
Caner kalaycı
Caner kalaycı - 2 yıl Önce

Bu arkadaşlar soluksuz hayatını kaybeden insanların, hastanelerin hasta kabul etmediği, ölümü sonrası yakılarak yok edilen cesetlerin arasından binbir ugraşla adalarına getiriliyorlar. oda kirliymiş da gazetta lara çıkıyorlar. Danışmayı ara ay evladım danışmayı, bu gazettacılar bulamadı haber yapacak birşey da bunlar ile ugraşır insanın aklı ile alay edersiniz yemin ederim.

Duyal Köprücü
Duyal Köprücü - 2 yıl Önce

Yasadigimiz her ana sukur etmemiz gerekirken hep sikayet.Bir sorun varsa cozulur.Herkes ugrasiyor.Haklisiniz Guzelyurtta deniz yok.

murat üzüm
murat üzüm - 2 yıl Önce

ordan geldiğinize getirildiğinize size harcanan emekleri düşünmüyorsunuz bumu ne var odada içine mı ettiler. Dışarda kaç gündür aç insanlar var kimi maaş almıyor yardımla karnını yarım yamalak doyuruyor bilmiyor musunuz? yazıklar olsun size sizi ve sizin gibileri şiddetle ve esefle kınıyorum

Yüksel öner
Yüksel öner - 2 yıl Önce

Buldunuzda bunadınız niye geldin madem ingilterede köşkte yaşıyordun sizi davetmimi ettik Allahınıza şükredin karantinada kalın mezara girmekten iyidir biz issiz aşsız kaldık şükür ediyoruz Allaha sizin gibi ingilterede yaşayacak okuyacak zengin çocuğu değiliz

Şerif sezer
Şerif sezer - 2 yıl Önce

Bunu da bulduğunuza şükredin.Dsarıda insanlar aç kalıyor siz bulduğunuzu beğenmezsiniz ne beklerdiniz beş yıldızlı otel mi isterdiniz.biraz pislik varsa eliniz ne güne duruyor siz temizleyin odanızı bir zahmet şikayet etmeyiniz.merit roğala mı yerleşmek istarsınız çok ayıp.

Serif saltanat
Serif saltanat - 2 yıl Önce

Çok ayıp size.Dısarida insanlar aç kalıyor bir zahmet odanızı siz temizleyin.Beş yıldızlı otel mi isterdiniz.

Talip Bıçakçı
Talip Bıçakçı - 2 yıl Önce

Bu devlet ler size elinde ki tüm imkanları veriyor sizler malisef geleceğin geceleri lütfen ülkenize devletimize sahip çıkın bu şekilde paylar hiç bir faydası yoktur

Behiye çerkez
Behiye çerkez - 2 yıl Önce

Ordaki eşyalar heralde odadan çıkan öğrencilerindir size bunları kullanın demedilerki oturun bir şükredin odalardan çıkan öğrenciler zaten yıllık kirasıni ödeişler çıkıp arkadaşlarnın yanına yerleşmislerdir yurtları boşalttılar ama bukadar feryat etmeyin yeter bizde yorulduk cezaevi gibi evlerin içinde susunda bitsin artık bu işgence normal hayata dönelim


SIRADAKİ HABER