Avustralya’daki yangınlar söndürülemiyor

Avustralya’daki yangınlar söndürülemiyor
banner78

Avustralya’da Yeni Güney Galler eyaletinde başlayan ve rüzgarın da etkisiyle yayılan yangınlar sürüyor. Eyalet genelinde 54’ü kontrol altına alınamamış 111 yangın devam ediyor.

İtfaiyenin yaptığı açıklamaya göre, eyalet genelinde 54’ü kontrol altına alınmamış 111 yangın devam ediyor ve yangınlardan 2’si acil durum oluştururken 4’ü için de ‘tehlike’ uyarısı yapıldı. Yangınlara 2 bin 200’den fazla itfaiye personelinin müdahale ettiği belirtildi.

banner69
Öte yandan, Yengo ve Dharug Ulusal Parklarındaki yangınların Mangrove Mountain’a ve Lower Mangrove’a doğru ilerlediği ve şiddetli rüzgardan dolayı yangınların olduğu noktalara yakın bölgelerin dumandan etkilendiği duyuruldu. Ayrıca, ilerleyen günlerde rüzgarlı havanın devam edeceğinin beklendiği açıklandı.

Ülkede kasım ayından bu yana en az 6 kişinin ölümüne, 400 evin de kül olmasına neden olan orman yangınlarıyla mücadele sürüyor.

Yetkililer, Yeni Güney Galler, Victoria, Güney Avustralya ve Queensland eyaletlerindeki yangınları kontrol altına almaya çalışıyor.Şiddetli dumandan Sydney kentinin de etkilendiği bildirildi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER