Avusturya'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

Avusturya'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor
banner83
banner80

Avusturya'da yoğun kar yağışı, özellikle kayak merkezlerinin bulunduğu eyaletlerde yaşamı olumsuz etkilerken, son 4 günde ikisi Alman vatandaşı 7 kişi yaşamını yitirdi.

Avusturyada yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

Avusturya Meteoroloji ve Jeodinamik Merkez Enstitüsünden yapılan açıklamada, ülkenin Salzburg, Tirol, Vorarlberg bölgeleri için yoğun kar yağışı nedeniyle uyarı seviyesinin en yükseğe çıkartıldığı duyuruldu.

banner69
Açıklamada, perşembe gününe kadar söz konusu bölgelerde 60 santimetreye kadar yeni kar yağışının beklendiği belirtilerek, ulaşımın olumsuz etkileneceği, çığ düşme tehlikesinin artacağı bildirildi.

Cuma başlayan yoğun kar yağışının kayak merkezlerinin de bulunduğu Alp Dağları eteklerinde etkili olduğu, son 4 günde ikisi Alman vatandaşı olmak üzere 7 kişinin çığ altında kalarak yaşamını yitirdiği belirtildi.

Son 4 günlük süreçte kimi bölgelerde kar kalınlığının bir buçuk santimetreye kadar yükseldiği aktarılan açıklamada, yeni kar yağışıyla çığ tehlikesinin artacağı, kara ve demir yolu ulaşımının aksayacağı uyarısında bulunuldu.

Kaynak: AA, Reuters, AFP

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER