Hollanda'da ilkokul öğrencilerine oyun parkı yasağı

Hollanda'da ilkokul öğrencilerine oyun parkı yasağı
banner94
banner90

Hollanda'nın Nijmegen şehrindeki bir ilkokulun öğrencilerine, fazla gürültü yaptıkları için oyun bahçesine çıkma yasağı getirildi.

Hollandada ilkokul öğrencilerine oyun parkı yasağı

BBC'nin haberine göre, Hollanda'nın Nijmegen şehrinde De Buut İlkokulu, ay sonuna kadar öğrencilerinin oyun bahçesini kullanmasını yasaklamadığı takdirde 10 bin euro (64 bin TL) ile cezalandırılacak.

banner91
Bölge halkı, parkta oynayan çocukların sesinin 70 desibelin üzerine çıktığı gerekçesiyle şikayette bulundu. Görevliler de çocukların ses ölçümlerini 88 desibel olarak tespit etti.

Karara itiraz eden 4 bini aşkın kişi dilekçe imzalayarak, 40 yıllık oyun parkını çocuklara yasaklayan kararın iptal edilmesini istedi.

İlkokulun müdürü Janneke Colsen, bu durumun çocuklara haksızlık olduğunu, civarda yaşayanları rahatsız etmemek için müzik derslerini bina içinde işlemek dahil çeşitli önlemler aldıklarını kaydetti.

Karara tepki olarak 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda ikinci olan Hollanda Kadın Futbol takımını referans veren, üzerinde "Turuncu Dişi Aslanlar bir yerden başlamak zorunda" yazan bayrakların parkın çevresine asıldığı belirtildi.

Kaynak: A

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER