Alsancak’ta görülen sansar aranıyor

Alsancak’ta görülen sansar aranıyor
banner32
banner78 Alsancak bölgesinde, Kıbrıs’ın türü olmayan, ülkeye ne yolla geldiği belli olmayan ve birçok hastalık taşıma riski olan bir sansar görüldüğü haberi geldi.

 

Taşkent Doğa Parkı ise bu konuda açıklamada bulunarak, bu hayvanın görülmesi durumunda müdahale edilmeye çalışılmaması, göz takibine alınarak vakit kaybedilmeden 1190 Yaban Hayat Destek Hatti‘nın aranmasının hem insan hem de hayvanın sağlığı için önemli olduğunu vurguladı.

Taşkent Doğa Parkdan yapılan açıklama şu şekilde:

banner69

“Bugün sabah Alsancak bölgesinde sansar görüldüğü haberi birçok kanaldan Doğa Parkına ulaşmıştır. 7.30’da bölgeye ulaşan ekiplerimizin yaptığı çalışmada söz konusu hayvan bulunamamış fakat görgü tanıklarından, elde edilen fotoğraf ve video ve görüntülerinden ihbarların gerçek olduğu belirlenmiştir.

Konu hakkında Veteriner Dairesi ve Alsancak Belediyesi‘ne gerekli bilgilendirilme yapılmıştır.

Kıbrısın türü olmayan, ülkeye ne yolla geldiği belli olmayan ve birçok hastalık taşıma riski olan hayvanın görülmesi durumunda müdahale edilmeye çalışılmaması, göz takibine alınarak vakit kaybedilmeden 1190 Yaban Hayat Destek Hatti‘nın aranması hem insan hem de hayvanın sağlığı için önemlidir.

Kamuoyuna duyrulur. Desteğiniz için teşekkür ederiz.”

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER