BAKANLAR KURULU 2018 BÜTÇESİ ONAYLANDI

 Bakanlar Kurulu, 5 milyar 815 milyon TL olarak öngörülen 2018 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı ve hemşire ve ebelerle ilgili kadroları düzenleyen...

BAKANLAR KURULU  2018 BÜTÇESİ ONAYLANDI
banner80

 

Bakanlar Kurulu, 5 milyar 815 milyon TL olarak öngörülen 2018 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı ve hemşire ve ebelerle ilgili kadroları düzenleyen yasa tasarısını onaylayarak Meclis’e gönderdi; kiralık araç plakalarının 2 Temmuz’a kadar kırmızı renge dönmesi için karar aldı; Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın  Kıbrıs açıklarında petrol aramasıyla ilgili anlaşmanın süresini 6 yıl daha uzattı.

 

Bakanlar Kurulu  yaklaşık dört saat süren bir toplantı yaptı.

Toplantıda alınan kararları Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit basına açıkladı.

Özyiğit, 2018 yılı bütçesinin yeniden ele alınarak son şeklinin verildiğini, 5 milyar 815 milyon TL olarak öngörülen bütçenin Bakanlar Kurulu’nda onaylanarak Meclis’e sevk edildiğini söyledi.

 

YATAKLI TEDAVİ KURUMLARI YASA TASARISI ONAYLANDI

“Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi (Kuruluş Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nın da onaylanarak Meclis’e sevk edildiğini dile getiren Özyiğit,

banner69
 

yasa tasarısının hemşireler ve ebelerle ilgili kadroların yeniden düzenlenmesini, ihtiyaç oranında kadroların artırılmasını ve derecelendirme sisteminin yeniden düzenlenmesini içerdiğini belirtti.

KİRALIK ARAÇ PLAKALARI ESKİ HALİNE DÖNECEK

Kiralık araç plakalarında geçtiğimiz yıl geçici bir tüzükle değişikliğe gidildiğini anımsatan Özyiğit, bu konuyla ilgili yaptıkları çalışmalar doğrultusunda plakaları yasal hale getirme yönünde karar alındığını kaydetti.

 

mevcut yasayı koruyarak, 2 Temmuz tarihine kadar kiralık araç plakalarının eski haline dönmesi kararı aldıklarını, ilgili sektör temsilcileri ile mutabakat içinde olduklarını ifade etti.

TPAO İLE İMZALAN ANLAŞMA 6 YIL UZATILDI

 

Özyiğit, Bakanlar Kurulu’nun bugünkü toplantısında ayrıca Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile 2011 yılında Kıbrıs açıklarında münhasır ekonomik bölgelerde petrol arama konusunda imzalanan anlaşmanın süresinin 6 yıl uzatıldığını açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER