Başbakan Ersin Tatar seçim duası aldı

Başbakan Ersin Tatar seçim duası aldı
banner32
banner76

Başbakan Ersin Tatar dün gece Lefkoşa Surlariçin’de dergâh olarak kullanıldığı öğrenilen bir evde görüntülenen Tatar’ın  ziyaretinin görüntüleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Ziyarette dergah mensuplarının Tatar’ın cumhurbaşkanı seçilmesi için dua etmesi dikkat çekti.

banner69

Gardiyanoğlu: "Seçim gezisi. Def ile dua.”

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu da bir açıklama yayınladı, Başbakan Tatar’ın ‘zikir’ olarak yorumlanan görüntülerinin ‘seçim gezisi’ olduğunu belirtti. Sadık Gardiyanoğlu, açıklamasında şunları söyledi: “ Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ersin Tatar’la seçim çalışmalarımız çerçevesinde çeşitli kesimlere yönelik ziyaretlerimizi zaman zaman sürdürüyoruz. 29 Ağustos gecesi de Lefkoşa Arapahmet Mahallesi’nde Derviş Paşa konağı yanında Osman Varan adlı kişinin kirasında olan bir mekana gittik ve burada 50-60 kişilik bir grupla sohbet ettik. Ayrılacağımız sırada ise Genel Başkanımıza mekanı dolaşması teklif edildi. Herkese karşı son derece saygılı olan Genel Başkanımız mekanı dolaşırken duvarda duran tefi gördü ve bunun niçin kullanıldığını sordu. Kendisine zaman zaman def kullanılarak dua edildiği ifade edildi ve 30 Ağustos nedeniyle şehitler için bir dua okunmasının söz konusu olduğu anlatıldı, bu duayı dinleyip, dinlemek istemediği soruldu. Sayın Başbakan da nezaket gösterip duayı dinleyebileceğini belirtti. Olay, videoda da görüldüğü üzere dakikalar içinde bitti. Yani, ortada ne bir Dergah ziyareti ne bir zikir toplantısına katılma söz konusudur. Bu görüntüyü alıp Genel Başkanımız aleyhine yaymaya çalışanlar yanılıyorlar.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 17:48
banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Kemal
Hüseyin Kemal - 9 ay Önce

Hicde inandırıcı biraciklama olmadı.

ali
ali - 9 ay Önce

Ardindan da horoz kesip kafasi kopuk tavuk dansi yapip kanini icselermis bari. Afrikadaki ritueller de oyleymis diye duyduk.

Bu ne lan, dumbelekli, parali, calgili dua rituelleri. Primitif toplumlara donuyoruz gitgide. Yakismiyor valla.

SIRADAKİ HABER