CTP'den Başbakanlık önünde eylem

CTP'den Başbakanlık önünde eylem
banner94

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Kadın ve Gençlik Örgütleri, Teknecik Elektrik Santrali’ne temin edinen akaryakıtın “ihalesiz alınması” ve “zararlı olması” nedeniyle Başbakanlık önünde eylem yaptı.

CTP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, eyleme katılanlar, halk sağlığının tehlikeye atıldığını öne sürerek, hükümeti pankartlarla istifaya davet etti.

banner91
Eylemde okunan basın açıklamasında, Bakanlar Kurulu kararıyla KIB-TEK için temin edilen akaryakıtın, satın alma prosedürlerine uygun olmadığı ve sivil toplum örgütlerinin girişimleriyle alınan ve bağımsız bir laboratuvarda incelenen numune örneklerinde birçok parametrenin limit üstü olduğunun ortaya çıktığı ileri sürüldü.

Başbakanlık ve ilgili kurumların yakıtın temiz olduğunu iddia ederek, doğruyu saptırmaya çalıştığı savunulan açıklamada, akaryakıta bağlı solunan kirli havanın, işlevini kaybeden makinelerin ve buna bağlı gelişecek tüm sorunların sorumlusunun hükümet olacağı belirtildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“KIB-TEK, Kıbrıs Türk toplumunun en önemli kurumlarındandır. Birçok emekçinin, gece gündüz demeden risk altında çalıştığı bir kurumdur. KIBTEK, Kıbrıs Türk toplumunun rızkından ayırdıklarıyla gelişmiştir. Hayatın her alanına zarar veren bu Azınlık Hükümeti, şimdi de elini KIB-TEK’e ve çevreye uzatmıştır. Halk sağlığı ve tüm canlıların yaşamı tehdit altındadır. Dünya, yenilenebilir ve temiz enerji üretmenin öneminden bahsetmekte, bu bağlamda çalışmalarına yön vermektedir. Azınlık Hükümeti ise hala çağ dışı yöntemlerle, çevreyi ve halk sağlığını tehlikeye atarak hükümette kalma hesapları içerisindedir. “

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER