GÜLERCAN 'HÜKÜMET ÜSTÜ ÜLKE POLİTİKA OLMALI'

Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği (GİAD) Başkanı Cemal Gülercan, hayati konuların, hükümet üstü ülke politikası haline gelmesi gerektiğini...

GÜLERCAN 'HÜKÜMET ÜSTÜ ÜLKE POLİTİKA OLMALI'
banner94
banner90

Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği (GİAD) Başkanı Cemal Gülercan, hayati konuların, hükümet üstü ülke politikası haline gelmesi gerektiğini belirterek, bu yapılmadığı takdirde bir adım ileriye gidilemeyeceğini kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği Başkanı Cemal Gülercan, ülke sorunlarına dikkat çekti. Gülercan, “Konuşmamız gereken konulardan çok uzakta, hala 20 yıl önceki gündemler, teoride söylemesi kolay ama pratikte çalışmayacak önlemler ülke gündemini meşgul etmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı. Hayati konuların, hükümet üstü ülke politikası haline gelmesi gerektiğini belirten Gülercan, bu yapılmadığı takdirde bir adım ileriye gidilemeyeceğini vurguladı. Cemal Gülercan, “toplumsal birlik için, geçici bir devlet, geçici bir düzen mantığından çıkıp, çağdaş, elli yıllık planlar yapabilmek için, artık oturup düşünmemiz gerektiği inancındayız” dedi. Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği Başkanı Cemal Gülercan, “Aksi takdirde, gelecek nesillerimizin bu ülkede yaşamayacağının çok iyi farkındayız, dünyaya dağılıp farklı kültürler içinde kaybolup gitmiş bir Kıbrıs Türkü mü hayal ediyoruz? Yoksa gelecek nesillerimizin bu adada yaşayabilecekleri bir ortam mı?” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER