banner22

Hayvan Üreticileri,Tarım ve Doğal Kanynaklar Bakanlığına siyah çelenk bıraktı

Hayvan Üreticileri,Tarım ve Doğal Kanynaklar Bakanlığına siyah çelenk bıraktı
banner32

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiriciler Birliği, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na siyah çelenk bıraktı.

Birlik Başkanı Naimoğulları, sütün fiyatının aşağı çekilmesini eleştirerek bu zihniyetle üretim yapılamayacağını kaydetti.

Naimoğulları,Toplam bütçenin yüzde 32 oranında artmasına rağmen tarıma ayrılan bütçenin bir kuruş yükseltilmemesini eleştirdi.

Bakan Şahali’nin hayvancının ve ütreticinin temsilcisi olamaycağını ileri süren Naimoğulları, bundan sınraki süreçte her noktada sivil itaatsizliğe başvuracaklarını söyledi.

Bütçede para olmadığı gerekçesi ile 50’ye kadar hayvanı olan 2 bin küçükbaş hayvancının sistemden çıkarılmasını ve sıcak süt üretenlerin ise desteklenmeyeceği yönünde açıklama yapılmasını eleştiren Naimoğulları, Beyarmudu’undaki birçok hayvancının Veteriner Dairesi’inden kayıtlarını sildiğini ve sütünü Güney Kıbrıs’a verdiğini belirtti.

Naimoğulları,Yapılması gerekenin ülke içindeki piyasayı canlandırmak olduğıunuvurguladı.

Naimoğulları, “Her tarım bakanı sütün fiyatını artırken sayın Şahali üreticiyi terbiye etmek için sütün fiyatını aşağıya çekiyor destekleri aşağıya çekiyor tarihe geçecek bu zihniyetle bu üretim devam edemez bu yüzden biz bu olayı genel eyleme kadar götüreceğiz” dedi.

Üretici kesimine seslenen Naimoğulları, “ bu zihniyetle bu bütçe ile bizi bitirecekler. Bizi bitirmeden bizim onları bitirmemiz gerekir” dedi.

Naimoğulları’nın konuşmasının ardından bakanlığın kapısına siyah çelenk bırakıldı.

banner33
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51