banner22

İDARİ KAMU VE SAĞLIK İŞLERİ KOMİTESİ TOPLANDI

İDARİ KAMU VE SAĞLIK İŞLERİ KOMİTESİ TOPLANDI
banner32

 Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, “Kanser Hastalığı Bildirim Yasa Tasarısı” ile “Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Büroları ve Şirketleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı görüştü.
Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre, komite bugün saat 11.00’de HP Milletvekili Jale Refik Rogers başkanlığında toplandı.  
İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi toplantısına, UBP Milletvekili Menteş Gündüz, UBP Milletvekili Özdemir Berova, UBP Milletvekili Resmiye Canaltan,  CTP Milletvekili Sıla Usar İncirli,  CTP Milletvekili Salahi Şahiner ve HP Milletvekili Hasan Topal katıldı. 
Komite toplantısında davetli olarak İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği, Kanser Hastalarına Yardım Derneği, Evrensel Hasta Hakları Derneği, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Doğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yetkililerle Çağan Akansu ile Uğraş H. Arslan da katıldı.
“Kanser Hastalığı Bildirim Yasa Tasarısı” ve “Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Büroları ve Şirketleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı” bir sonraki toplantıda ele alınmaya devem edilecek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER