Kızılyürek: "Krizleri ‘milli ve yerli’ olarak değil ancak insanlığın bir parçası olarak aşabiliriz"

Kızılyürek:  "Krizleri ‘milli ve yerli’ olarak değil ancak insanlığın bir parçası olarak aşabiliriz"
banner32
banner76

Avrupa Parlamentosu üyesi Niyazi Kızılyürek yabancı uyruklu öğrenciler ve işçiler için sarf edilen sözleri kınayarak, yabancı uyruklu öğrenci örgütü Vois Cyprus’a 1000  Euro bağışta bulunduğunu açıkladı. Krizlerin "milli ve yerli" olarak değil ancak insanlığın bir parçası olarak aşılabileceğini kaydeden Kızılyürek, yabancı uyruklu işçilere ve öğrencilere yardım çağrısı yaptı.

banner69
Kuzey Kıbrıs ofisinden yapılan açıklamaya göre Kızılyürek, Covid-19 salgınına karşı sosyal mesafe önlemleri çerçevesinde evde kalmanın, insanların birine destek olmasının ve ihtiyacı olanlar için bir araya gelip destek vermenin önemine işaret etti.  

Bazı kişilerin yabancı öğrenciler ve işçiler için söylediği sözlerden hayretler içinde kaldığını kaydeden Kızılyürek, "Irkçılığın zamanı olmaz da, ‘böyle bir zamanı fırsat bilip ülkeyi temizlemek’ adına insanları ölüme terk etmek ve bu kişilere sırtımızı dönmek ırkçılıktır ve kabul edilmezdir. Rengi, dili, milleti farklı diye insanları telli bölgelere kapatmak düpedüz faşizmdir. Krizleri ‘milli ve yerli’ olarak değil ancak insanlığın bir parçası olarak aşabiliriz" dedi.

Kıbrıs'a eğitim almaya gelen ve çalışmak zorunda olan yabancı uyruklu öğrencilerin COVİD-19 salgını nedeniyle alınan önlemler nedeniyle şu an çalışamadığını ve hayatta kalmak için desteğe ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Niyazi Kızılyürek, "Bu insanlara destek olmak hepimizin insanlık görevidir. İhtiyaç sahibi 1500 yabancı öğrenciye erzak sağlamak için çalışan Vois Cyprus’un bu çabalarına destek olması amacı ile bu örgüte bağış yapılması yönünde çağrı yapıyorum.  Günümüzün en önemli erdemi dayanışmadır" ifadelerini kullandı.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER