KTOEÖS yönetim, denetleme ve disiplin kurulları belirlendi

KTOEÖS yönetim, denetleme ve disiplin kurulları belirlendi
banner83
banner80

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikasi (KTOEÖS) yönetim, denetleme ve disiplin kurullari belirlendi.

Sendika tarafından yapılan açıklamada “13 Kasım ‘da 53. Olağanüstü Genel Kurulumuzu tamamlamış bulunuyoruz. Üyelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşen genel kurulumuz, sendikamızın üyeleri ile ve hep birlikte güçlü olduğumuzu bir kez daha ortaya koymuştur. Dayanışma içerisinde ve “bir arada” olmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçtiğimizin, farklılıklarımızın zenginliklerimiz olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Örgütlü mücadelemizde bağımsız ve demokratik sendikacılık ilkesinden taviz vermeden sorunları çözmek için mücadeleyi devam ettireceğimizi belirtiriz.” Denildi.

banner69
Açıklamada ayrıca, “Ülkemizdeki toplumsal varoluş mücadelesinde her zaman büyük bir güç olan sendikamız, yeni dönemde de demokrasi, hukuk, ve adaletin takipçisi olacaktır. Eğitimdeki paydaşlardan biri olarak kamusal eğitimin daha nitelikli bir duruma gelmesi için her türlü katkıyı, çözüm önerilerini ortaya koyacağımızı, öğretmenlerimizin statü ve saygınlığını yeniden yükseltmek için örgütlü mücadeleyi sürdüreceğimizi vurgularız” ifadelerine yer verildi.  

19 Kasım 2021 tarihinde toplanan yönetim, disiplin ve denetleme kurullarındaki görev dağılımlarının iseşu şekilde gerçekleştiği bildirildi:  

KTOEÖS Yönetim – Yürütme Kurulu.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER