Mahkemeye çıkarıldılar

Mahkemeye çıkarıldılar
banner83
banner80

Girne’de önceki gün meydana gelen ve Hüseyin Kurt adlı işçinin yaşamını kaybettiği iş kazasıyla ilgili tutuklanan 4 zanlı Girne’de yargıç huzuruna çıkarıldı.

banner69
Meselenin tahkikat sorumlusu, müfettiş muavini Umut Demir yapımı devam etmekte olan müteahhitliğini 8 Construction’un üstlendiği inşaatta, Çalışma Dairesi müfettişinin rapor hazırladığını belirterek, raporda, yaşamını kaybeden işçinin, kişisel koruması olmadan, ayağında terliklerle ve baretsiz olarak çalıştığının tespit edildiğini dile getirdi.

Olayla ilgili tahkikatın tamamlandığını ve zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikata bu aşamada etki edemeyeceğini dile getiren tahkikat sorumlusu, zanlıların uygun bir kefalete bağlanarak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını istedi.
Zanlıların Avukatı Serhan Çınar da, zanlıların haklarındaki ihmal iddiaları ve iş sağlığı ve güvenliği yasasına aykırı hareket suçlamalarını kabul etmediklerini belirtti.

Girne Kaza Mahkemesi yargıcı Meltem Dündar da zanlıların, tüm seyahat belgesi kimlik ve pasaportlarına el konularak, yurtdışına çıkış
yasağı getirilmesi, 15 günde bir Girne Merkez Karakolu’na ispatı vücutta bulunmaları ve KKTC vatandaşı 1’er kefilin 150’şer bin Türk liralık kefalet senedi imzalaması karşılığında, teminata bağlanarak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmaları emrini verdi.
Teminat şartlarını yerine getiren zanlılar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı..

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER