Niyazi Kızılyürek'in açıklamalarına eleştiri

Niyazi Kızılyürek'in açıklamalarına eleştiri
banner94

Kıbrıs Türk TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, Avrupa parlamentosu üyesi Niyazi Kızılyürek’in basında yer alan açıklamalarını eleştirdi.

Kızılyürek’in “AB’nin Kıbrıs Türklerini Türkiye’nin insafına bırakmaması gerekir” ifadesini Türklüğe karşı düşmanca tavır olarak niteleyen Bora, Kızılyürek’in Avrupa Parlamentosu üyeliğinin Kıbrıs Türkleri ile hiç bir ilgisi olmadığını savundu.

banner91
Bora açıklamasında, Kızılyürek için “Avrupa parlamentosuna Rumların oyları ile bize karşı durması ve bir Rum gibi tavırlarını ortaya koyması için seçilmiştir” ifadelerini kullandı.

“Türkiye bizim her şeyimizdir” diyen Bora, Türkiye olmasa Kızılyürek’in de bugün hayatta olamayacağını belirtti.

Açıklamasında Avrupa Birliği politikalarına da eleştiriler getiren Bora, “AB uluslararası hukuka ve kendi ilkelerine inanıyorsa 47 yıldan beri barış, huzur ve güven içerisinde devam eden ‘iki devletli’ yapıyı tanıyarak bölgedeki istikrara katkı koymak ve her şeyden önce 47 yıldan beri adadaki barış, huzur ve güveni sağlayıp devam ettiren Türkiye ye teşekkür etmesi gerekir” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mücahit
Mücahit - 1 yıl Önce

Hassiktir ordan bre yavşak...Her ikide bir çıkıp çıkıp dalkavuk yalakalıkları yapmaktan başka bir bok yediğin yok...Ben de bir mücahidim ki yıllarca yaptım bu görevi ama seni tanımıyorum ve kabul etmiyorum..Sen kimseyi temsil etmiyorsun,beni temsil etmiyorsun,cehennem ol git daha fazla cart curt etme....Kızılyürek vatansever birisidir ve doğruları söylüyor,attığın o bokları dön de kendi kendine bulaştır pislik...

SIRADAKİ HABER