Rahvancıoğlu, Türkiye’ye alınmamasıyla ilgili açıklama yaptı

Rahvancıoğlu, Türkiye’ye alınmamasıyla ilgili açıklama yaptı
banner94
banner90

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreter Yardımcısı Münür Rahvancıoğlu, girişi engellendiği Ankara dönüşü Ercan Havalimanında açıklamalarda bulundu.

Rahvancıoğlu’nu yurda dönüşünde, Ercan Havalimanı’nda Bağımsızlık Yolu parti üyeleri karşıladı.

banner91
Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan açıklamaya göre, Ercan Havalimanı’ndan Ankara’ya girişinde, 2022 yılının şubat ayından beri N-82 kodu ile Türkiye’ye girişinin engellendiğini öğrendiğini söyleyen Rahvancıoğlu, polisler tarafından iyi karşılandığını, Kıbrıs’a dönüş uçağı saatine kadar Türkiye’ye giriş yasağı olan kişiler için ayrılmış özel bir bölümde bekletildiğini açıkladı.

Rahvancıoğlu, Ankara’ya giriş yapamadığını ancak orada amaçlanan temasların içeriği kadar polislerden, taşeron güvenlik çalışanlarından ve havayolu görevlilerinden yaşam koşulları, gelecek kaygıları ve pahalılıkla ilgili bilgi edindiğini aktardı ve onlara teşekkür etti.

Rahvancıoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti devletini bugün yönetimi altında tutan kişilerin Kıbrıslı Türk halkının varlık, kimlik ve iradesini savunmayı, Kıbrıs’ın bağımsız, birleşik ve federal bir yurt olarak test edilmesini istemeyi, Türkiye güvenliğine bir tehdit olarak algılıyor" ifadelerine yer verdi.

Kendisinin, yoldaşlarının ve Bağımsızlık Yolu’nun bu fikre katılmadığını belirten Rahvancıoğlu, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin de barıştan, federasyondan ve Kıbrıslı Türklerin kendi iradesine sahip bir özne olmasından geçtiğini ifade etti.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER