'SOL HAREKET'İN GENEL MERKEZİ AÇILDI

   “Sol Hareket” isimli sivil toplum örgütünün Lefkoşa Arabahmet Mahallesi'nde yer alan genel merkezi dün...

'SOL HAREKET'İN GENEL MERKEZİ AÇILDI
banner94
banner90

 

 

 “Sol Hareket” isimli sivil toplum örgütünün Lefkoşa Arabahmet Mahallesi'nde yer alan genel merkezi dün akşam düzenlenen etkinlikle açıldı.


Müzik ve şiir dinletisi ile resepsiyonun yer aldığı açılış etkinliğine, Güney Kıbrıs’tan AKEL, EDON ve PEO temsilcileri, KKTC’den KTÖS, Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi, Doğu-Güneydoğu Kültür Merkezi, Emekçiler İnisiyatifi, Boran Kültür Merkezi, Baraka Kültür Merkezi ve Bağımsızlık Yolu temsilcileri katıldı.

Sol Hareketten verilen bilgiye göre, etkinlikte, AKEL yetkilileri 90. yıl mücadelelerini simgeleyen bir heykeli, EDON ise plaketini Sol Hareket’e hediye etti.

banner91

KORKMAZHAN

Açılış etkinliğinde yaptığı konuşmada, kısa süre önce kuruluşunu ilan eden Sol Hareket’in çok hızlı ve coşkulu bir şekilde gelişmekte olduğunu belirten Abdullah Korkmazhan, “Sol Hareket’i oluşturma çalışmalarını yürütürken, bu çabaya ortak olan pek çok kişi ve kesimin yanı sıra, ‘boşuna uğraşmayın her şey bitti’ diyenler de oldu. Verdiğimiz cevabı burada tekrar etmekte fayda görüyorum. Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez. Mücadelemiz çeşitli zor zamanlardan geçti, duraksadı, geriledi ancak asla yok edilemedi” dedi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER