Sucuoğlu: "2020 genel sağlık sigortasının çok konuşulacağı bir yıl olacak"

Sucuoğlu: "2020 genel sağlık sigortasının çok konuşulacağı bir yıl olacak"
banner32

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği yeni başkanı Umut Öksüz ve yönetim kurulu üyeleri’ni kabul etti.
Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz kabulde yaptığı konuşmada, Birliğin yeni yönetimi olarak ilk resmi ziyaretini Bakan Sucuoğlu’na yaptıklarını belirterek , Bakan Sucuoğlu’nun tecrübelerinden yararlanmanın kendileri için bir onur olacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da, Eczacılar Birliği’nin başında genç bir kadronun olmasının bir ayrıcalık olduğunu belirterek yönetim kadrosunun tüm üyeleri tebrik etti.

Sucuoğlu, Eczacılar Birliği ile her zaman uyum içinde çalıştıklarını anımsatarak, Sağlık Bakanlığı döneminde Genel sağlık sigortası ile ilgili çok ciddi çalışmalar yaptıklarını, şimdi de Genel Sağlık Sigortası’nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uhdesinde olduğunu kaydetti ve bilgiler verdi. Genel Sağlık Sigortası ile Devletin ilaç verme noktasından çekilip, eczacıların direk devrede olmasının amaçlandığına dikkat çeken Bakan Sucuoğlu, bunun ciddi bir otomasyon sistemini gerektirdiğini belirtti.

Böylece Genel sağlık sigortasının önemli bir bacağının da tamamlanmış olacağını dile getiren Bakan Sucuoğlu, önemli bir vizyon ortaya koyduklarını ve Türkiye Cumhuriyeti iel imza aşamasında olduklarını kaydetti. Sucuoğlu, “İnsanlarımızın ilaç almak için kuyruklarda perişan eden sistem ortadan kalkacak..2020 genel sağlık sigortasının çok konuşulacağı bir yıl olacak. Belli konularda kendi bünyemize uyacak bazı değişiklikler olacak. İnsanımızın doktor ve hastane seçme hakkının olacağı bir sistem olacak. İşimizi çok daha kolaylaştıran, yeni ve olması gereken sistem için yoğun bir çalışma içindeyiz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Birlik yetkilileri Bakan Sucuoğlu’na plaket ve ilk kadın eczacılardan Kamran Aziz’in Cd’sini takdim etti.

banner56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER