Ülkeden polisiye haberler

Ülkeden polisiye haberler
banner32
banner78

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Gazimağusa şubesinde çalışan A.D. (E-40), elektrik sayacı üzerindeki rakamları değiştirerek, Kuruma yatırılmak üzere aboneden aldığı 6 bin TL’yi tasarrufuna geçirdiği için tutuklandı.

Polis Basın Bülteni’ne göre, 31 Ocak 2018 tarihinde Elektrik Kurumu Gazimağusa şubesinde çalışan A.D. (E-40)  bir aboneye ait elektrik sayacını arızalı olduğu gerekçesiyle değiştirip, sayaç üzerinde yazan 21 bin 511 kws tüketim miktarını sayaç değişim belgesine 11 bin 86 kws yazarak resmi evrakı  sahteledikten sonra Elektrik Kurumu’na vererek,  2015-2018 tarihleri arasında aylık fatura bedelini ödemek amacıyla bahse konu şahıstan aldığı toplam 6 bin TL parayı kurum veznesine yatırmayıp tasarrufuna geçirdi.

A.D. tutuklandı,  soruşturma sürüyor.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE, ATEŞLİ SİLAH VE PATLAYICI MADDE TASARRUFU

25 Mayıs’ta  Esentepe’de H.K.(E-33) ve Y.E.Y.’nin (E-37) kaldıkları  ikametgahta polis tarafından yapılan aramada, 3 gram ağırlığında methamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 2 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bahçe içerisinde gömülü vaziyette bir adet 9 mm çapında tabanca ve şarjör içerisinde 12 adet canlı mermi bulunarak emare alındı. Bahse konu şahıslar tutuklandı.    

banner69
HIRSIZLIK 
   
Girne’de dün “Maccara Butik” isimli iş yeri içerisinde  unutulan kadın  cüzdanı  ve içerisindeki 5 bin 731 TL, 375 euro ve 25 stg nakit para sürüş ehliyetinin M.D.Ö. (E-22) ve B.S. (K-23) tarafından çalındığı tespit edildi.

Çalınan eşyalar ve paralar ile satın alınan 2 bin 750 TL değerindeki İphone 7 plus marka cep telefonu zanlı M.D.Ö.’nün tasarrufunda bulunarak emare alındı. M.D.Ö. ve B.S. tutuklandı.
 

VAHİM ZARAR, KAVGA VE RAHATSIZLIK    

Lefkoşa’da bir üniversitenin kampus alanı içerisinde F.K(E-27) ve M.H.K.(E-23), okula çağırdıkları taksi şoförü E.G.(E-38) ile aralarında çıkan tartışma sonrası birbirlerinin vücutlarına elleri ve ayakları ile gelişigüzel vurup kavga ettikleri sırada burnuna aldığı darbe sonucu E.G.nin  burnu kırıldı. Adı geçen şahıslar tutuklandı.

KAÇAK 11 BANGLADEŞLİ YAKALANDI

Kaplıca köyünün yaklaşık bir kilometre doğusunda dün gece  onaylanmış liman olmayan bir yerden, KKTC’de izinsiz olarak ikamet etmekte olan Bangladeş uyruklu toplam 11 kişi, bir sürat teknesi ile KKTC’den çıkış yapmak istedikleri esnada, söz konusu şahıslara yardımcı olan Ö.Y.E-50) ile birlikte suç üstü tespit edilerek tutuklandılar.

PARA KAMBİYO YASASINA AYKIRI HAREKET    
    
Ercan Havalimanı’nda dün  M.Z.S.A.M. (E-48) tasarrufunda 50 bin ABD doları nakit parayı  yetkili makamlara beyan etmeden KKTC'den çıkış yapacağı sırada tespit edildi. Söz konusu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER