Ülkeden Polisiye haberler

Ülkeden Polisiye haberler
banner83
banner80

Esentepe’de 6 aylık bebek aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirdi.

Polisten yapılan açıklamaya göre, Shıfa Fatıma Hussaın (K-6 aylık) saat 00.30 sıralarında Esentepe’de kaldığı evde aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

Soruşturma devam ediyor.

ZORLA ALIKOYMA VE CİDDİ DARPTAN TUTUKLANAN ŞAHSIN EVİNDE SİLAH VE UYUŞTURUCU

Zorla adam alıkoyma, ciddi darp ve hırsızlık suçuyla tutuklanan H.İ.C.’nin (E-25) evinde yapılan aramada kanunsuz ateşli silah ve patlayıcıyla uyuşturucu madde ele geçirildi. Adı geçen kişiyle, darp olayına karışan E.Z. (E-21) tutuklandı. Olaya karışan 2 kişi ise aranıyor.

Polisin açıklamasına göre, H.İ.C.(E-25) 26 Haziran’da tasarrufunda bulunan tabanca ve beraberinde bulunan 2 kişiyle birlikte iş hakkında konuşmak maksadıyla kullanımlarında bulunan araca aldıkları Burak Çetin’i istemi dışında Bufavento Kalesi civarına götürerek, darp etti ve cep telefonunu aldı.

H.İ.C.’nin aynı gün E.Z. (E-21) ile birilikte Burak Çetin’in kalmakta olduğu ikametgaha giderek, darp ettiği ve 1 adet diz üstü bilgisayarını alıp, kaçtıkları yönünde yapılan şikayet üzerine başlatılan soruşturmada, H.İ.C’nin kalmakta olduğu ikametgahta arama yapıldı. Aramada, tütünle karışık 1,5 gram ağırlığında uyuşturucu madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet plastik öğütücü, bir adet kart, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 ABD Doları nakit para, içersinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 sarma sigara ve 1 adet 9 mm’lik canlı mermi bulundu.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

Ortaköy’de dün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından U.S.U.’nun (E-29)  ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 24 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Yürütülen ileri soruşturma kapsamında meseleyle bağlantısı olduğu tespit edilen G.Y.M.(E-24) ve  F.B.K.J.’nin (E-27)’nin kaldığı ikametgahta yapılan aramada ise yaklaşık 4 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı. Bahse konu şahıslar tutuklandı.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK 

Çamlıköy’de B.E.(E-45) dün S.S.O.’nun (E-58) teşvikiyle müstahdemi olduğu Erkin Omurtak’a ait ağılda muhafaza edilen 14 torba hayvan yemini torbalara doldurup çaldıktan sonra S.S.O’ya ait ağıla götürüp bahse konu şahsa teslim ettiği sırada suç üstü tespit edildi.

Bahse konu şahıslar ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen J.N. (E-30) tutuklandı.

YASA DIŞI BAHİS VE KUMAR OYNATMAK

Girne’de dün Sancar Caddesi üzerinde, Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği tarafından, yetkili makamdan izinsiz olarak internet üzerinden yasa dışı bahis ve kumar oynatıldığı tespit edilen bir daireye operasyon düzenlendi. 

Operasyon kapsamında 11 adet bilgisayar, 7 adet cep telefonu ve muhtelif dokümanlar emare olarak alındı. 

Meseleyle ilgili M.B.(E-38) ve M.F.Y.(E-26) tutuklandı.

KKTC’DE İZİNSİZ BULUNAN 7 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Suçla operasyonel mücadele çalışmaları kapsamında dün KKTC genelinde yapılan denetimler sonucu, KKTC’de izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen, beşi Lefkoşa ve ikisi Güzelyurt’ta olmak üzere toplam 7 kişi tespit edilerek tutuklandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER