Çatalköy’de kuru temizleme ve terzi dükkanı olarak faaliyet gösteren “White and Clean” isimli iş yerinde dün gece çıkan yangın sonucu, iş yeri içerisinde bulunan muhtelif giysiler, bir adet dikiş makinesi, 2 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet yazıcı, 3 adet çalışma masası, bir adet vantilatör ve 2 adet florasan lamba yandı.

İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangınla ilgili soruşturmada, yangının G.K. (E-54) tarafından tasarrufunda bulundurduğu yanıcı maddeyi iş yeri içerisinde döküp ateşe verip, kundaklandığı tespit edildi. Bahse konu şahıs tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

-Esentepe’de 71 yaşındaki kadının ölüm sebebi “emboli”

Esentepe’de evinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Marilyn Jean Lee’nin (K-71) ölüm sebebinin “emboli” olduğu açıklandı.

Polis Basın Bülteni’ne göre, Lee’nin yapılan otopsisinde ölüm sebebinin “pulmoner emboli” sonucu olduğu tespit edildi. Soruşturma devam ediyor.

-Gazimağusa’da uyuşturucu madde tasarrufu

Gazimağusa'da, F.O.F.(E-25), I.H.N.(E-27) ve C.E.U.’nun (K-27) kaldığı ikametgahta polis tarafından yapılan aramada yaklaşık 100 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 5 adet sarma sigara izmariti bulunarak emare olarak alındı.

Yürütülen ileri soruşturmada meseleyle bağlantısı olduğu tespit edilen V.A.J.’nin (K-27) kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada ise içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet sarma sigara bulunarak emare olarak alındı. Bahse konu şahıslar tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

-Gazimağusa’da hırsızlık

Gazimağusa’da, Hayriye Karasaç’a ait ikametgah içerisinden üç farklı şahsa ait toplam 5 bin 700 TL nakit para, bir adet bayan çantası, para cüzdanı ve muhtelif banka/kredi kartları ile iki tane çeyrek, bir tane de yarım cumhuriyet altını, yine Gazimağu’da Türkan Ateş’e ait ikametgah içerisinden de 7 bin 300 TL nakit para çalındı.

Olayların polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselelerde zanlı olarak görülen Y.M.M.M.H.(E-22) ve A.A.A.(E-34) tutuklandı.

Y.M.M.M.H.’nin (E-22) ayrıca 3-4 Eylül tarihleri arasında Gazimağusa’da, park halinde bulunan Özlem Ağıt’a ait araç içerisinden bir adet bayan cüzdanı ve içerisinde muhafaza edilen farklı kişilere ait toplam 4 adet kimlik kartı ile iki adet bankamatik ve kredi kartlarını da çaldığı tespit edildi. Soruşturma devam ediyor.

-Geçitkale’de hırsızlık

Geçitkale’de, A.A.’nın (K-45), misafir olarak kalmakta olduğu bir ikametgahtan ev sahibine ait bankamatik kartını çaldıktan sonra ATM’den 5 bin TL para çekip, hırsızlık yaptığı tespit edildi. Bahse konu şahıs tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.