Sanayi Odası, Maliye Bakanı Özdemir Berova’nın Ankara’ya yaptığı resmi ziyarette Bakanın davetiyle Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO), Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği-KKTC (MÜSİAD) heyetlerinin de yer almasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

Sanayi Odası yaptığı açıklamada, bu ve buna benzer resmi ziyaretlerde KKTC’deki odaların söz konusu heyetlere dahil edilmesinin ülke ekonomisinin gelişimi açısından oldukça önemli olduğunu kaydetti.

Boğaz Piknik Alanında "pes" dedirten manzaralar... Çevreye neden duyarlı olamıyoruz? Boğaz Piknik Alanında "pes" dedirten manzaralar... Çevreye neden duyarlı olamıyoruz?

15-16 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da KTSO-KTTO ve MÜSİAD olarak çok verimli ziyaretler ve toplantılara katılma fırsatı bulduklarını dile getiren KTSO, Maliye Bakanı Özdemir Berova’ya teşekkür ederek, önümüzdeki süreçte davet yapılması halinde paydaş bakanlıkların yapacağı yurt dışı ziyaretlerde heyetlerde yer almak istediklerini belirtti.

Sanayi Odası açıklamasında şu ifadelere de yer verdi;

“Unutulmamalıdır ki Ülkenin uluslararası ekonomik ilişkilerini güçlendirmek ve ekonomik Kalkınma hedeflerine ulaşmak için paydaş sivil toplum örgütlerinin yurt dışı temaslarda yer alması önemli bir stratejidir. Bu tür ziyaretler, bir ülkenin ekonomik politikalarını ve hedeflerini uluslararası platformlarda tanıtma fırsatı sunacak ve ülkenin ekonomik kalkınma hedeflerine ulaşması için stratejik bir rol oynayacaktır”.

Editör: Burhan CANBAZ