Dostluk ve KKTC karması kazandı (8-0)

Dostluk ve KKTC karması kazandı (8-0)
banner80

KKTC U-15 karması ile Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu U-15 Karmasının oynadığı dostluk maçını 8-0’lık skorla KKTC karması kazandı.

banner69
İskele Cumhuriyet Stadı’nda ilk yarısı sağanak yağmur altında oynanan karşılaşmada KKTC U-15 karmasının bariz üstün oyunu vardı.

  1. dakikada gelişen atakta Arda’nın vuruşu ile 1-0 öne geçen KKTC U-15 karması 14. Dakikada yine Arda’nın golü ile skoru 2-0 yaptı.
  2. dakikada gelişen atakta ceza alanı içinde yapılan harekete penaltı kararı verilince penaltıdan Dennis’in kaydettiği gol ile skor 3-0 oldu.
  3. dakikada Dennis’in attığı gol ile farkı 4’e çıkaran KKTC U-15 karması 29. Dakikada Hüseyin’in penaltı golü ile 5-0 öne geçti.
  4. dakikada gelişen atakta Arda kendisinin üçüncü takımının altıncı golünü kaydederek hat-trick yaptı 6-0.

Karşılaşmanın ilk yarısı 6-0 KKTC U-15 karmasının üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya farklı bir oyuncu kadrosu ile çıkan KKTC U-15 karması ile Londra karması arasında dengede bir oyun oynandı.

  1. dakikad agelişen atakta Baran’ın kaydettiği gol ile skor 7-0 olurken 65. Dakikada Hasan’ın aşırtma vuruşunda top filelere gidince skor 8-0 oldu.

Maçta başka gol olmayınca KKTC U-15 karması karşılaşmadan 8-0 galip ayrılan taraf oldu.

Maç sonunda düzenlenen törende her iki takımada kupa ve madalyaları Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkan vekili Orçun Kamalı ile eğitim üst kurulu başkanı Mustafa Borataş, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu başkanı Serdar Sarı ve yönetim kurulu üyesi ve federasyon eski başkanı Nazım Çelebi tarafından verildi.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER