CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ARTIK SURİYE'DE TÜRKİYE'SİZ HİÇBİR ADIM MÜMKÜN DEĞİL

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Artık Suriye'de Türkiye'nin olmadığı hiçbir adımın atılması mümkün...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ARTIK SURİYE'DE TÜRKİYE'SİZ HİÇBİR ADIM MÜMKÜN DEĞİL
banner80

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Artık Suriye'de Türkiye'nin olmadığı hiçbir adımın atılması mümkün değil." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Üsküdar 6. Olağan ilçe kongresinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Üsküdar merkez konumuna geldi

Üsküdar hizmetlerde öyle bir çekim alanı oluşturdu ki Marmaray nerede? Üskadar'da. Avrasya nerede? Üsküdar'da. Bütün bu yatırımlarla birlikte Üsküdar bir merkez konumuna geldi. Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattı. Asrın mührü dediğimiz Çamlıca Camii ve Küçük Çamlıca'da yapımı tamamlanmak üzere olan Radyo Televizyon Kulesi bunlardan bir tanesi. Seçim öncesi buralar inşallah tamamlanmış olacak. Böylece buralardan dünyaya mesajımızı göndereceğiz. Bütün Çamlıca'daki kulelerin hepsi temizlenip Küçük Çamlıca'daki kulede toparlanacak. Oradan İstanbul'u seyir daha farklı olacak.

Üsküdar ve İstanbul için hayati öneme sahip Üsküdar Meydanı ve Harem Beylerbeyi sahil düzenlemesi inşallah bu yıl tamamlanarak hizmete girecek. Çalışmalar tamamlandığında Üsküdar Meydanı İstanbul'un en prestijli alanı olacak. Üsküdar'ın boğaz mahallelerinde 30 yılı aşkın süredir devam eden imar planı sona erdirildi. Böylece Üsküdar'ın mahalli dokusunu bozmayacak şekilde kentsel dönüşüm uygulamalarına geçilmesinin önündeki en büyük engel ortadan kalktı.

"Saldırıları kaynağında yok etmeyi siyasetinin temeline oturtmuş bir Türkiye var"

Aynı şekilde Irak'a 1990'da ve 2003'te yapılan müdahalelerin insani yükünü biz üstlendik. Geçtiğimiz 7 yıldır hem Irak hem de Suriye'de yaşanan büyük yıkımın sonuçlarını nereyse tek başımıza biz üstlendik. Bunca zamandır bölgesinin sıkıntılarıyla cebelleşen Türkiye, ilk defa etkilenen değil, etkileyen konumuna geldi. Üstelik bu proaktif siyaseti; vesayetten darbelere, bölücü terörden dinimizi istismar edenlerin ihanetlerine kadar içeride yaşadığı ince saldırılara rağmen uygulayabilmiştir. Terör örgütleriyle, siyaset mühendisliğiyle, ekonomiyi silah olarak kullanma çabalarıyla bizi ne kadar durdurmaya çalışırlarsa çalışsınlar, doğru bildiğimiz yoldan asla şaşmadan işte bugünlere geldik.

 

banner69

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER