"Netenyahu, bizi Kıbrıs'ta işgalci olmakla suçluyor...Herhalde dili sürçtü"

"Netenyahu, bizi Kıbrıs'ta işgalci olmakla suçluyor...Herhalde dili sürçtü"
banner32

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Belediyesi Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Filistinli mazlum ve mağdurlara sahip çıkmalarından rahatsız olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Türkiye'ye en alçak ifadelerle saldırdığını dile getirerek, şöyle devam etti:

banner69
"İftiralarla saldırdı. Ne diyor bu Netanyahu denilen adam biliyor musunuz? Bizi Kıbrıs'ta işgalci olmakla, kadınları ve çocukları katletmekle suçlayan İsrail Başkanının sanıyorum, herhalde dili sürçtü, herhalde kendilerinin Filistin'de işgalci olduklarını, Filistin topraklarındaki kadınları, çocukları, her yaştan on binlerce masum insanı, dünyanın gözü önünde, silahla, bombayla, tecritle öldürdüğünü söyleyecekti. Netanyahu sen yanlış kapıya vurdun. Erdoğan mazlumların sesidir, sen zalimlerin sesisin, sen devlet terörü estiriyorsun. Siz kadınları, çocukları tekmeleyerek, ama yavruları tekmeleyerek, askerinizle, polisinizle sürükleyerek götürüyorsunuz. Netanyahu, sen zalimsin zalim ve devlet terörünün başındasın. Bu sadece ve sadece sana uyuyor, Erdoğan'a uymaz."

Erdoğan, Türkiye'nin masumlarla değil, teröristlerle mücadele ettiğini belirterek, "Bu mücadelenin bedelini de binlerce şehit, on binlerce gazi olarak 40 yıla yakın süredir verdik, veriyoruz." dedi.

Türkiye'de "Kendi gözündeki merteği görmez, başkasının gözündeki çöpe söz eder" diye bir söz olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Şimdi eminim İsrail'in bu saldırısında verdiğimiz cevaba karşı da CHP cenahından cevap gelecektir. Çünkü söyleyeyim size, Bay Kemal onların da avukatlığına soyunabilir. " ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 16:58
banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 2 yıl Önce

Gene seçim öncesi danışıklı dövüş sezonu açılmıştır. Haftaya Almanya, Ocak ayının ilk 2-3 haftası Hollanda, Belçika ve Luxemburg. Sonra diğerleri..!

SIRADAKİ HABER