banner22

Sevgilisi tarafından öldürülen kadın sporcunun babası: Çocuğum cinayete değil kadın katliamına kurban gitti

Sevgilisi tarafından öldürülen kadın sporcunun babası: Çocuğum cinayete değil kadın katliamına kurban gitti
banner32

Sevgilisi tarafından öldürülen şampiyon sporcu Pınar Çoban'ın cenazesinde konuşan babası, "Çocuğum cinayete değil kadın katliamına kurban gitti. Bu son olmayacak. Bunu biliyoruz ama bu son olsun artık. Kadınların rahatça öldürüldüğü, rahatça tecavüz edilebildiği bir ülkede yaşamak istemiyoruz artık" dedi.

İzmir'de vücut geliştirmede geçen yıl kainat 2. olan ve sevgilisi Ferhan Sarıçam tarafından tabancayla vurularak öldürülen Pınar Çoban son yolculuğuna uğurlandı.

Spor salonu.

Cenazede gözyaşları içinde konuşan ve kadına şiddete lanet eden baba Mustafa Çoban şu ifadeleri kullandı: "Kadınların hunharca katledildiğini görüyoruz. Bunları görsünler artık. İnsanlık utansın. Kadınlar insandır, biz insanoğlu. Çünkü biz kadından doğuyoruz. Çocuğum cinayete değil kadın katliamına kurban gitti. Bu son olmayacak. Bunu biliyoruz ama bu son olsun artık. Kadınların rahatça öldürüldüğü, rahatça tecavüz edilebildiği bir ülkede yaşamak istemiyoruz artık."

Anne Nesrin Çoban da yaşındaki kız torununun annesiz kaldığını söyleyip, "Benim çocuğumu öldürdüler. Kimseyi öldürmesinler. Onun çocuğu annesiz kaldı. Onun yavrusunu da düşünmediler. Benim çocuğumu öldürdüler" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER