ZEYTİN DALI HAREKATI'NDA BEŞİNCİ GÜN

VE TSK'nın, Zeytin Dalı Harekatı'nın beşinci gününde 8 terörist etkisiz hale getirilirken, harekatta ilk kez görev alan ATAK helikopterleri...

ZEYTİN DALI HAREKATI'NDA BEŞİNCİ GÜN
banner83
banner80

VE TSK'nın, Zeytin Dalı Harekatı'nın beşinci gününde 8 terörist etkisiz hale getirilirken, harekatta ilk kez görev alan ATAK helikopterleri yerli üretim "Cirit"le terör hedeflerini vurdu. Öte yandan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlar toplantısında harekata ilişkin yaptığı konuşmada, “4 gün içerisinde 268 kişi etkisiz hale getirildi. Bunların kökünü kazıyacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Türk Ordusu tarafından hudutlarda, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyesi teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak için başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" devam ediyor.

Anadolu ajansının haberine göre, Şeyh Horoz bölgesindeki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına saldırı amacıyla dün gece sızma girişiminde bulunan PKK/PYD/YPG terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 8 terörist etkisiz hale getirildi.

Harekat, Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK'nin terörle mücadeleye yönelik ilgili kararlarıyla BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde terör hedeflerini vurmaya dönük, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra ediliyor.

Bu arada, Afrin'in batısında belirlenen terör hedefleri, gece boyunca aralıklarla tanklarla vurulurken harekatta yerli üretim taarruz helikopteri T-129 ATAK da ilk kez görev yaptı. Teröristlerin bulunduğu alanları vuran helikopterler, harekat sırasında yerli üretim "Cirit" lazer güdümlü füzelerini de kullandı.

Çeşitli illerden Hatay'a ulaşan tank ve askeri araçlar, sınır hattına sevk edildi. Güvenlik önlemleri altında ilerleyen araçların, sınır birliklerine takviye amaçlı gönderildiği öğrenildi.

ERDOĞAN: “BUNLARIN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ”

Öte yandan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen "44. Muhtarlar Toplantısı"nda, harekata ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bölgede son terörist etkisiz hale getirilene kadar harekatın süreceğine dikkati çeken Erdoğan, “4 gün içerisinde 268 kişi etkisiz hale getirildi. Bunların kökünü kazıyacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER