Silahlı protesto: Karantinayı kaldırın

Silahlı protesto: Karantinayı kaldırın
banner32

ABD’de yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında vaka sayısı 640 bini geçerken, ölü sayısı da 30 bin 844’e ulaştı. ABD’nin Michigan eyaletinde de corona virüs vakası 25 bin, ölü sayısı da 1921’e çıktı. Eyalet karantina altında bulunuyor. Ancak Michigan’da aşırı sağcı gruplar silahlarıyla parlamento binasının önünde toplanarak, karantinanın kaldırılması çağrısı yaptılar

Kendilerini “Lüzumsuz Karantinaya Karşı Olan Michigan Halkı” olarak adlandırılan bir grup, corona virüs salgınına karşı eyalette uygulanan karantinayı protesto etmek amacıyla Michigan’ın başkenti Lansing’de parlamento binası önünde protesto eylemi yaptı.

Araçlarıyla konvoy oluşturarak kente giriş yapan grubun salihlı olması dikkat çekti. Michigan Valisi Gretchen Whitmer’in karantina uygulamasına karşı olduklarını belirten protestocular, ekonomik darboğazın corona virüsten daha fazla insan öldürdüğünü iddia ettiler.

banner69
Silahlı göstericiler adına Amerikan Fox News televizyonuna konuşan Meshawn Maddock protesto eylemine katılanların Demokrat, Cumhuriyetçi ve Bağımsız gruplardan oluştuğunu iddia etti

“Hasta insanlara evde kalmayı söylediğinizde karantina olur ancak sağlıklı insanları evde kalmaya zorlarsanız bunun adı diktatörlüktür” diyen Maddock, “Burada olan herkes sosyal mesafenin ne olduğunu biliyor. Bize ne yapmamız gerektiğini söyleyen dadı bir devlet istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Eylemlerini Michigan eyaleti geneline yaymak istediklerini belirten göstericiler, Michigen Valisi Gretchen Whitmer’den karantinaya kaldırmasını ve ekonomiye odaklanmasını istediler.

Göstericilerden birisi, corona virüs salgını nedeniyle diğer hastaların hastanelerde tedavi altına alınmadığını iddia etti. Gösterici bu konuda yasal hakları olduğunu ve dava açacağını belirtti.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER