SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK KARAYOLUNU TAŞYAPI YAPACAK

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (ortada), İstanbul'da bir otelde gerçekleştirilen Türkiye - Sırbistan İş Forumu'na katılarak...

SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK KARAYOLUNU TAŞYAPI YAPACAK
banner32

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan (ortada), İstanbul'da bir otelde gerçekleştirilen Türkiye - Sırbistan İş Forumu'na katılarak konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in (solda) şahitliğinde, Sırbistan-Bosna Hersek karayolunun Sırbistan tarafının inşası için Sırbistan Yapı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Taşyapı İnşaat arasında mutabakat muhtırası imzalandı.​

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sırbistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in katılımıyla Türkiye-Sırbistan İş Forumu düzenlendi.

Forumda konuşan Ljajic, Türkiye-Sırbistan arasındaki ilişkilerde bir bahar dönemi yaşandığını vurgulayarak, iki cumhurbaşkanı arasında var olan diyaloğun, ilişkilerin daha da gelişmesine katkı sağladığını söyledi.

 

banner69

Bu iş birliğine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin de büyük katkı sunduğuna dikkati çeken Sırbistan Başbakan Yardımcısı ve Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Rasim Ljajic,Ljajic, şöyle konuştu:

"Var olan ekonomik ilişkilerimiz için gereken hukuki altyapıyı oluşturmak adına gerekli imzaları da attık. Türkiye'ye kültür ve coğrafya olarak çok yakınız. Bize düşen birkaç görev var. O da iş birliğimizi istediğimiz seviyeye getirmektir. Salonda olan Türk iş adamlarına sesleniyorum; Sırbistan'da yatırım yapmaya devam edin. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, Türkiye'den, ülkemize gelen hiçbir iş adamı pişman olmadı. Tüm makamlarımız, Sırbistan'a adım attığınız andan itibaren yanınızda yer alıyor. Bürokratik anlamda tüm kolaylıklar sağlanıyor."

Ljajic, Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in ülkeye gelen yatırımcılarla birebir ilgilendiğini ifade ederek, "Bu neyin göstergesidir? Bu, ekonomik ve ticari iş birliklerinin bizim için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Yeni yatırımcıları ülkemize bekliyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in şahitliğinde, Sırbistan-Bosna Hersek karayolunun Sırbistan tarafının inşası için Sırbistan Yapı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Taş Yapı İnşaat arasında mutabakat muhtırası imzalandı.

Foruma, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve çok sayıda iş insanı katıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER